Astrológia a horoskopy lásky

Zdieľať na Facebook

Kto z nás by sa nepozrel na svoj horoskop? Horoskop na deň, horoskop na týždeň, či horoskop na mesiac, ... to sú najčítanejšie rubriky novín a časopisov, a navyše ich čítajú najrozmanitejšie typy ľudí. Ale nakoľko sa dá horoskopom veriť?

 

Čo nám povie horoskop?

V prvom rade si treba ozrejmiť, čo to vlastne horoskop je. Ľudia si ho totiž zamieňajú za veštbu a v tomto duchu sú písané snáď všetky horoskopy v novinách i na internete. Priatelia, vôbec nikto vám bez vašich osobných údajov nevie vytvoriť horoskop. Horoskopy na deň, sú v tomto tie najhoršie, pretože väčšinou ide o nejaké dve nezmyselné vety, ktoré nemajú s pohybom planét a ich vplyvom na vás nič spoločné. Jeden veľmi významný mexický astrológ nám raz na inštitúte parapsychológie rozprával, ako písal denné horoskopy pre periodickú tlač. Vravel, že keď už nemal žiaden nápad, sadol si s perom a papierom pred dom a pozoroval ľudí. Keď prešiel okolo človek so psom, tipol si , že ide asi o leva a napísal ,,levy, nezanedbávajte svoje zdravie, a doprajte si dnes krátku prechádzku na čerstvom vzduchu“ . Prešiel ďalší človek s nákupnými taškami a astrológ hneď vytvoril ďalší horoskop: ,, Panny, dnes vás čaká nákupný deň. Prišiel čas urobiť revíziu v domácnosti“. Obďaleč sa hádal párik teenagerov a tak prišiel na svet ďalší horoskop: ,,Váhy, čakajú vás nedorozumenia a hádky. Uplatnite svoj zmysel pre spravodlivosť“. Najžartovnejšie na tom všetkom je, že človek, ktorý si takýto horoskop prečíta, ním natoľko zamestná svoje podvedomie, že sa všetky tie veci nakoniec naozaj stanú, respektíve dotyčný ich bude vidieť vo všetkom, čo sa mu cez deň prihodí. Bude totiž podvedomo vyhľadávať také situácie, ktoré by mohol vedomo priradiť k informácii získanej z horoskopu.

Takže aby sme si to ozrejmili: Horoskopy sa počítajú pomocou astrológie, čo je veda, zaoberajúca sa pohybom vesmírnych telies a ich vplyvom na konkrétneho človeka. Neexistujú všeobecne platné horoskopy, pretože k určeniu polohy jednotlivých planét v momente nášho narodenia je potrebné poznať celý dátum a aj čas narodenia. Z týchto údajov astrológ vytvorí astrologickú kartu, ktorá je neopakovateľná a je to mapa všetkých našich vlastností a sklonov, pričom svoj osud máme stále v rukách my a riadime ho svojimi rozhodnutiami a výbermi. Astrologická karta vám ukáže všetky vaše silné stránky a aj tie najslabšie, ale určite tam nenájdete informáciu o tom, kedy pôjdete na nákup, kedy sa pohádate s priateľom, a kedy vám pri venčení utečie pes. Tieto informácie Vám môže poskytnúť iba veštba. Čiže keď sa pozrieme na všetky tie denné horoskopy, vidíme v podstate takéto malé veštby. Ibaže, ste si istí, že by vám pri veštení vyšlo to isté čo aj vašej susedke, bratrancovi, sesternici a ďalším milión ľuďom rovnakého zodiakálneho znamenia?

Príliš všeobecná informácia

Pozitívnou vecou tzv. horoskopov je charakteristika ľudí pod vplyvom jednotlivých planét, respektíve nebeských telies. Samozrejme, aj táto charakteristika je len všeobecná a do úvahy môžeme vziať len hlavné rysy toho-ktorého zodiakálneho znamenia. Čiže nebudete mať úplne všetky vlastnosti ktoré horoskop uvádza a nie celý opis sa na vás bude hodiť. Presný obraz by vám dala jedine už spomínaná astrologická karta.

ASTROLÓGIA LÁSKY

Nasledujúce riadky berte tak isto len ako všeobecnú informáciu. Niečo sedieť bude, a niečo nie. Snažila som sa naozaj vybrať len tie najvýraznejšie črty každého znamenia, aby bolo čo najširšie aplikovateľné. Každá charakteristika je platná rovnako pre mužov, ako i ženy, a v každej stati píšem v rode, v akom sa skloňuje označenie znamenia. Takže Panna je ,,tá“ hoci ide o muža i ženu, Lev znamená nielen samotného leva, ale aj levicu, Ryby sú ,,tie“ Ryby, atď. Jednotlivé znamenia sú rozdelené podľa živlov, ktoré im vládnu. Už samotný živel určuje druh energie akou daný človek pôsobí. Podľa živlov je možné určiť kompatibilitu vzťahov. Hoci najčastejšie sa uvádza blud, že protiklady sa priťahujú, vo vzťahoch to celkom zjavne neplatí. Protiklady sa totiž nedopĺňajú, protiklady si odporujú. Hoci zvedavosť z nepoznaného ich môže zviesť do bližšieho kontaktu, no po preskúmaní neznámeho terénu by predsa len každý rád našiel súzvuk, než neustálu snahu o pochopenie protikladných prejavov partnera. Akoby sa mohol dopĺňať oheň s vodou? Buď voda uhasí oheň, alebo oheň vysuší vodu, podľa toho, kto z nich je dominantnejší. V každom prípade, to vedie k pohlteniu jedného tým druhým. To je však téma na samostatný článok, pretože väčšina ľudí i tak nie je schopná rozlíšiť, kedy ich priťahuje zvedavosť, či obdiv a kedy láska.

ŽIVEL OHEŇ: Energia, pohyb

BARAN (21.3 – 20.4.)

Typ znamenia: Dynamické
Základná energia: Impulzívnosť, činorodosť
Vládnuca planéta: Mars
Pozitívny prejav: Odvaha, činorodosť, srdečnosť
Negatívny prejav: Tvrdohlavosť, panovačnosť, naivita

Ako sa prejavuje: Je priamy a argumentatívny, čo mu niekedy môže spôsobiť nemalé problémy. Baran však za žiadnych okolností nezmení svoje postoje, Je ochrancom ľudí, ktorých miluje, alebo ktorých má v obľube a vždy im je nápomocný. Je veľmi hrdý a rád dosahuje takmer nedosiahnuteľné méty, pretože má najsúťaživejšieho ducha z celého zverokruhu. Je dynamický a má veľkú guráž. Obdivuje silné a bojovné osoby, z ktorých je cítiť energiu a moc.

Aký je vo vzťahu: Baranom sa páči prejavovať svoju vášnivú náturu a pri konfliktoch neodprosujú kvetmi, ale sexom. Barani bývajú verní, ak sa však predsa len pošmyknú a skončia v cudzej posteli, povedia to svojej polovičke bez štipky taktu. To sa môže stať, ak bude mať baran pocit, že na bojovom poli vášho vzťahu už dosiahol všetko.

Ako ho zbaliť: Baran má rád úprimných ľudí s jasnými úmyslami. Ak si chcete získať srdce barana, musíte byť dostatočne iniciatívny a vytvárať situácie plné prekvapení, alebo zdieľať s baranom jeho bláznivé dobrodružstvá. Musíte si však byť vedomí toho, že víťazom a vodcom sa musí cítiť baran. Hoci Baran bude s vami rád zdieľať svoj čas, neznamená to, že všetok. Musíte mu dopriať jeho slobodu a keď už v ňom vzbudíte záujem o vašu osobu, musíte neustále ,,prikladať do piecky“, inak rýchlo vyhasne. Baran musí mať neustále pocit, že o Vás treba bojovať a musíte byť preň dostatočne veľká výzva.

Čo nenávidí: Pripútanosť akýmkoľvek spôsobom. Ak je jeho energia dlhší čas pripútaná na jednom mieste, cíti sa veľmi stresovaný a dovádza ho to k depresiám, pretože patrí k znameniam, ktoré potrebujú veľa nových stimulov, inak ho vždy všetko veľmi rýchlo omrzí.

LEV (24.7. – 23.8.)

Typ znamenia: Pevné
Základná energia: Odvaha, spravodlivosť
Vládnuca planéta: Slnko
Pozitívny prejav: Šľachetnosť, rozhodnosť, vôľa, sila
Negatívny prejav: Arogancia, samoľúbosť, márnotratnosť

Ako sa prejavuje: Lev je hrdý, plný energie a pôsobí autoritatívnym dojmom. Vo svojich jednaniach je vždy priamy, čím dáva najavo svoju sebadôveru. Je idealista, ochranca slabších a tvrdošijný bojovník proti nespravodlivosti. Je kreatívny a vo všetkom, čo robí zanecháva osobitú stopu. Rád zdieľa svoje úspechy a jeho štedrosť nepozná hraníc, najmä čo sa týka ľudí, ktorých obdivuje, alebo miluje. Je vyhľadávaný pre svoj zmysel pre humor a pre energiu, ktorú vyžaruje, no pre toto isté býva kritizovaný a nenávidený závistlivcami.

Aký je vo vzťahu: Lev je jedno z najpevnejších znamení zverokruhu. Jeho vzťahy bývajú dlhotrvajúce a lev je v nich napriek všetkému svojmu vyžarovaniu, svojej polovičke verný a to najmä po svadbe. Vyžíva sa vo všetkých formalitách od pytačiek, cez zásnuby až po rozprávkovú svadbu. Potom je Lev pripravený vybudovať zo svojej domácnosti rozprávkový hrad a nezľakne sa žiadnych problémov, či prekážok. Hoci to nikdy nedá znateľne najavo, je veľmi žiarlivý a neznáša, ak sa jeho polovička príliš ,,otvára, či odovzdáva“ iným ľuďom. Má rád, keď je jeho ,,kráľovská polovička“ obdivovaná ,,z diaľky“ a ,,jeho jasnosť“ Lev je jediným tvorom, ktorého má naozaj blízko. Ozajstný problém nastane, iba ak sa lev vo vzťahu unaví a na obzore sa objaví nový obdivovateľ, či obdivovateľka.

Ako ho zbaliť: Aby sa Lev zamiloval, potrebuje na svojej potenciálnej polovičke niečo obdivovať. Nikdy sa nezamiluje do osoby, ktorá nemá dostatočné kvality na to, aby bola výrazne odlišná od ostatného sveta. Ak sa chcete uchádzať o srdce Leva, musíte v prvom rade zvýrazniť svoje vlastné kvality, ktoré poukazujú na Vašu jedinečnosť. Nezabudnite, že lev je kráľ a hľadá kráľovnú, aby s ním zdieľala jeho trón. Má rád úprimnosť, rozhodnosť, inteligenciu a ambície. Preto musíte pred Levom demonštrovať istotu vo svojich jednaniach a rozhodnutiach, pretože Lev podvedomo hľadá niekoho silnejšieho než je on sám. Ak neoplývate dostatočnou silou, aby ste presvedčili levie srdce, musíte byť aspoň dostatočne kreatívny, aby ste vedeli leva prekvapiť. Hoci sa často vraví, že Lev miluje luxus, drahé reštaurácie, či dary, nie sú dosť originálnym spôsobom ako ho očariť, pretože v otázke peňazí ho viacej zaujíma koľko zarobí on sám, než koľko peňazí máte Vy. Lev je veľmi vášnivý a emócie prežíva veľmi intenzívne a dramaticky. Preto ak budú Vaše prejavy lásky dostatočne intenzívne a vášnivé, pričom budete budiť dôveru, že vaše city k nemu sú úprimné a nemenné, celkom určite si nakloníte vyberavé srdce leva na svoju stranu. Ak mu navyše budete svoje city prejavovať otvorene a verejne, prelomíte aj ten najväčší vzdor z jeho strany.

Čo nenávidí: Odpudzujú ho pomalí a nerozhodní ľudia bez vlastného názoru. Nemá rád, ak sa ho niekto pokúša brzdiť, alebo držať na uzde, a nezavďačia sa mu ani mudrlanti a premúdrelci. Lev si je vedomý svojich kvalít a keď nenájde vhodnú odozvu a zodpovedajúcu pozornosť, vyberie sa hľadať inam.

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Typ znamenia: Premenlivé
Základná energia: Expanzia, vízia
Vládnuca planéta: Jupiter
Pozitívny prejav: starostlivosť, statočnosť, štedrosť, veselosť
Negatívny prejav: ľahkomyseľnosť, nerozhodnosť, prostorekosť

Ako sa prejavuje: Strelec je najväčší optimista zverokruhu, má rád humor a je plný entuziazmu. Miluje pohyb a dobrodružstvá, čo ho vedie k intenzívnemu sociálnemu životu. Pôsobí veľmi mlado, niekedy dokonca až emocionálne nezrelo. Miluje slobodu, je veľmi zvedavý a občas nekľudný, čo ho privádza do nečakaných a niekedy nebezpečných situácií. Strelec je neuveriteľne spontánny a pre svoju vlastnosť ignorovať problémy, pôsobí trocha nedospelým dojmom. Jeho život je naplnený aktivitou a strelec sa nikdy neunaví.

Aký je vo vzťahu: Má rád vzrušenie a preto často bojuje na viacerých frontoch, a udržuje viacero vzťahov súčasne. Ľahko sa zamiluje, ale rovnako ľahko sa aj odmiluje a preto potrebuje niekoho silného a aktívneho. Strelec nesmie mať pocit, že už je vzťah kompletne vybudovaný, alebo že už je ,,ruka v rukáve“ , lebo vtedy začnú jeho city ochabovať a svoj záujem začne obracať iným smerom.

Ako ho zbaliť: Strelec sa dokáže zamilovať iba do dynamického človeka, ktorý v ňom vzbudzuje zvedavosť. Potrebuje k sebe človeka, s ktorým by mohol zdieľať svoje dobrodružstvá. Najlepší spôsob ako sa zblížiť so Strelcom je ,,hrať to na priateľstvo“ a súčasne vzbudzovať zvedavosť. Nehovoriť s ním o vzťahoch, pretože strelec by hneď dostal strach zo straty slobody a zo zodpovednosti.

Čo nenávidí: Nedokáže akceptovať žiadne formality. Nenávidí rutinu, rýchlo sa v nej nudí. Nevie vydržať, ak jeho polovička nie je k nemu úprimná, hoci on sám ,,prikresľuje“ udalosti, ak verí, že sa tým ušetrí problémov.

ŽIVEL VODA: Vnímavosť, emócie

RAK (22.6. – 23.7.)

Typ znamenia: Dynamické
Základná energia: Cit, vnímavosť
Vládnuca planéta: Mesiac
Pozitívny prejav: Starostlivosť, neha, húževnatosť, opatrnosť
Negatívny prejav: náladovosť, skľúčenosť, precitlivenosť, chamtivosť

Ako sa prejavuje: Rak je snílek a od života očakáva splnenie svojich snov a tieto očakávania ho môžu častokrát doviesť do veľmi depresívnych stavov. Vládnu mu emócie a je veľmi citlivý. Veľmi rád ukazuje oddanosť láske a kvôli nej dokáže rezignovať aj na vlastné potreby. Rak nehľadá vo vzťahu len stabilitu a ochranu, jeho polovička musí dokázať snívať rovnako ako on, a túžiť vytvoriť nádhernú domácnosť. Hoci Rak nie je od prírody agresívne znamenie, v momente, kedy je prinútený brániť svoje záujmy sa zmení na veľmi húževnatého bojovníka.

Aký je vo vzťahu: Ľahko vytuší, čo sa odohráva v jeho ,,druhej polovičke“ a dokáže zvoliť ten správny balzam na jej dušu. Na druhú stranu ho však dokáže ovplyvniť všetko, čo sa deje v jeho okolí a preto i on sám býva často emocionálne rozladený a práve vtedy potrebuje cítiť oporu a ochranu svojej ,,polovičky“. Hoci je Rak jedným z najvernejších znamení zverokruhu, nejaká tá milostná aférka vylúčená nie je. Čo je však isté, Rak nie je ten, ktorý by ukončil svoj pevný vzťah v prospech milostnej avantúry a pre dobro rodiny by odpustil aj neveru svojej polovičky. Rak totiž pociťuje silnú väzbu k svojej rodine a aj k veciam, ktoré preň majú emocionálnu hodnotu, a preto nie je schopný sa zbaviť ani týchto vecí, ani nevhodných vzťahov.

Ako ho zbaliť: Aby sme získali plaché srdce Raka, je treba k nemu pristupovať veľmi opatrne a delikátne. Viac než diskotéky, ho zaujmú posedenia v harmonickom prostredí, romantické večere, či intímnejšie stretnutia, kde rozhodne netreba šetriť slovami o záujme vytvoriť seriózny vzťah a možnosti sobáša, či spolužitia. Rak je tradicionalista a milovník formalít, a ak ho predstavíme svojim priateľom, alebo rodine, rozhodne si veľmi ,,šplhneme“.

Čo nenávidí: Neznáša ak je narušená jeho intimita. Odpudzujú ho príliš liberálne osoby, a ľudia čo sa príliš rýchlo púšťajú do pokusov o intímne zblíženie, ale aj osoby čo o svojich intímnostiach rozprávajú doslova na počkanie. Nemá rád konfliktné situácie a ani ľudí so sklonmi k násiliu a agresivite.

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Typ znamenia: Pevné
Základná energia: Vášeň, odvaha
Vládnuce planéty: Mars, Pluto
Pozitívny prejav: Disciplína, suverénnosť, oddanosť
Negatívny prejav: nemilosrdnosť, fanatizmus, podozrievavosť

Ako sa prejavuje: Škorpión je obdarený veľkou energiou a v mnohých veciach je pre svoje okolie nedosiahnuteľný. Nedokáže sa na nič ,,hrať“ , jeho stanoviská sú jasné hneď od prvého momentu. Vo svojich názoroch a prejavoch je veľmi priamy, a má tak veľkú intuíciu, že sa pred ním nedá vôbec nič utajiť.

Aký je vo vzťahu: Je vznetlivý, aj vášnivý zároveň. Občas je však agresívny a svojimi prejavmi a uzávermi dokáže zraniť všetky osoby v dosahu svojich klepiet. Patrí k majetníckym a žiarlivým znameniam, a žiarli dokonca aj na najbližších priateľov svojej ,,polovičky“. Vyžaduje istotu, zábezpeky a vernosť, hoci dokáže tolerovať malé flirty. Ak by však tieto flirty prekročili stanovené medze, Škorpión by sa uzavrel do seba a zožieral jedom. Nedokáže odpustiť žiadnu neveru a jeho žiarlivosť ho často privádza do vypätých situácií. Ak sa mu totiž zazdá, že je namieste vyrobiť verejný škandál, tak ho vyrobí a to veľmi dôsledne. Keď miluje, miluje naplno a očakáva rovnaký prístup aj od svojej ,,polovičky“. Chce tráviť čo najviac času so svojou láskou, alebo byť s ňou aspoň v neustálom spojení, a to akýmkoľvek spôsobom.

Ako ho zbaliť: Nie je jednoduché zbaliť Škorpióna. Dokáže sa zamilovať iba do silnej osobnosti, rozhodnej, iniciatívnej a veľmi dospelej s pevnými zásadami. Krehké povahy a už od pohľadu bezbranné osoby nie sú ničím pre Škorpióna. Treba počítať so skúškami našej sily, vo forme provokácií zo strany ,,baleného“ Škorpióna, pretože on miluje situácie, kde môže predviesť svoju schopnosť dominovať a víťaziť. Škorpión obľubuje zmyselnosť a v prejavoch lásky treba byť naozaj demonštratívny. Ak sa ti podarí docieliť otvorenie jeho srdca, vyvaruj sa pozeraniu po iných, ale ak už raz budeš mať škorpiónie srdce ,,na dlani“, budeš ho tam mať celé a s najväčšou pravdepodobnosťou navždy.

Čo nenávidí: Opovrhuje povrchnými ľuďmi a nemieni venovať ani štipku energie nepodstatným veciam. Neznáša čakanie, nerozhodnosť, zradu a podrazy akéhokoľvek druhu.

RYBY (20.2. – 20.3.)

Typ znamenia: Premenlivé
Základná energia: Inšpiratívnosť, súcit
Vládnuce planéty: Neptún , Jupiter
Pozitívny prejav: Vnímavosť, duchaprítomnosť, tvorivosť
Negatívny prejav: samoľúbosť, podceňovanie sa, bojazlivosť

Ako sa prejavujú: Ryby sú nenapraviteľné idealistky a hoci sú veľmi citlivé a intuitívne, skoro nikdy nevidia ľudí takých, ako naozaj sú, a preto často prežívajú jedno sklamanie za druhým. Vždy sú ochotné pomáhať a dokonca sa aj úplne obetovať. Najradšej sa organizujú v citových oblastiach života a ku každej činnosti, ktorú treba vykonať potrebujú mať pozitívny citový vzťah, inak nie sú schopné ju dobre zvládnuť.

Aké sú vo vzťahu: Materiálny svet je pre vnímanie rýb príliš komplikovaný a preto vo vzťahu oceňujú, vzájomné dopĺňanie sa. Svojej polovičke sú veľkou morálnou podporou v každej oblasti, avšak to môže rybám spôsobiť, že sa príliš zamotajú do problémov, ktoré ani nie sú ich. Keďže zvykom rýb je každého si idealizovať, je vhodné im občas pripomenúť naše zlé vlastnosti už len kvôli tomu, aby nás Ryby dokázali akceptovať takých, akí naozaj sme. Tým predídeme tomu, že by z nás jedného dňa mohli jednoducho ,,vytriezvieť“, pretože ich romantická duša a mäkké srdce, by sa nechalo zlákať k milostným, alebo citovým dobrodružstvám. Opustiť starý vzťah je pre Ryby veľmi ťažké a s novým začínajú ešte pred ukončením predošlého.

Ako ich zbaliť: Treba prekypovať všetkou romantikou sveta, aby sme zaujali zasnené srdce Ryby. Nepotrebujú večery v drahej reštaurácií, ale expresívne prejavy citov. Treba ju objímať a bozkávať toľkokrát, koľko to len pôjde, ale pokiaľ to nebude úprimné, Ryby to rýchlo odhalia a všetko bude stratené. Taktiež sa treba napojiť na svet fantázie a mystiky, pretože Ryby sú v ňom ,,doma“. Ryby potrebujú cítiť od svojho partnera ochranu, citovú istotu, a podporu. No taktiež potrebujú cítiť, že ich potenciálna ,,polovička“ potrebuje, takže ich môžete smelo žiadať pomoc. Občas je vhodné použiť malý trik so ,,slzičkami“ lebo Ryby sa nedokážu dívať na nešťastie a okamžite priplávajú pofúkať rany, ale s touto taktikou treba nakladať opatrne, pretože ak by Ryby vyvodili záver, že vy ste slabšia osobnosť než ony, všetko by skončilo v pozícii kamarátstva.

Čo nenávidia: Znechucuje ich všetko, čo ich nešetrným spôsobom vrhá do tvrdej reality. Všetko hrmotné a vulgárne ničí ich romantický svet. Vyhýbajú sa ľuďom, ktorí nedokážu akceptovať ich formu videnia sveta cez fantáziu, mystiku a pocity, a nerady sa vyskytujú na rušných miestach. Nenávidia zodpovednosť za veci, pri ktorých sa cítia obmedzované a nevedia čeliť následkom svojich činov. Akýkoľvek náznak konfrontácie spôsobí, že švihnú plutvou a odplávajú iným smerom.

ŽIVEL ZEM: Spoľahlivosť, praktičnosť

BÝK (21.4. – 21.5.)

Typ znamenia: Pevné
Základná energia: prispôsobivosť, húževnatosť
Vládnuca planéta: Venuša
Pozitívny prejav: trpezlivosť, logika, rozhodnosť
Negatívny prejav: predpojatosť, tvrdohlavosť, samoľúbosť

Ako sa prejavuje: Býk potrebuje cítiť, že je venovaná dostatočná pozornosť, tomu, čo hovorí. Je veľmi praktický a pevne spojený s realitou. Závistlivci ho preto zvyknú označovať za materialistu, čo však nie je pravda. Býk venuje pozornosť materiálnym veciam len do tej miery, aby nebol obmedzovaný ich nedostatkom, alebo chudobou. Býci sú vytrvalí a pracovití, a dokážu nájsť riešenie pre veľmi zložité problémy. Neradi dominujú a neradi sú dominovaní. Ich jemné maniere môžu často tvoriť dojem tvárnosti a poddajnosti, ale vôľa Býka je zo železa a nič na svete ho neprinúti zmeniť názor. Hoci sa býk nerád púšťa do diskusií a ani nevnucuje svoje názory iným, vždy je v hĺbke duše presvedčený, že by sa všetky veci mali robiť podľa neho.

Aký je vo vzťahu: Je verný až za hrob a to isté očakáva od svojej polovičky. Jediná možnosť nevery v jeho prípade hrozí, ak sa vo vlastnom vzťahu cíti pod tlakom. Čo sa týka lásky má Býk vlastnú matematiku. Pre neho 1+1 =1 a preto potrebuje mať pocit, že so svojou polovičkou splýva do jednej celistvej bytosti. Je citlivý, romantický a má jemné maniere.

Ako ho zbaliť: Býk podlieha planéte Venuša, takže si môžeme byť istí, že vzhľad a inteligencia sú dve podmienky, ktoré musíme jednoznačne spĺňať, ak usilujeme o srdce Býka. Zároveň sa musíme obrniť veľkou trpezlivosťou a počítať s tým, že budeme vystavení mnohým skúškam a testom, než sa Býk definitívne rozhodne. Chce si totiž byť istý svojou voľbou, pretože ak sa raz odovzdá vzťahu, jeho city sú nemenné. Ak teda ,,krotíme býka“, musíme mu demonštrovať, že náš záujem je vážny a hlboký a že ocitnúť sa po našom boku, je preň tá najväčšia istota na svete a musíme sa k nemu stavať otvorene a ústretovo. Keď počase Býk dospeje k presvedčeniu, že sme preň ako stvorení, je pripravený sa o nás kedykoľvek pobiť hoci aj s celým svetom.

Čo nenávidí: Býk nemá rád vzťahy, v ktorých sa cíti nadmieru voľný a slobodný. Vtedy má pocit, že žiaden vzťah neexistuje. Ale na druhú stranu neznáša, keď ho nasilu niekam tlačia. Býk nenávidí vulgaritu a ak jeho polovička nie je dostatočne citlivá, stráca záujem. Nemá rád nerozhodnosť, klamstvá, intrigy, a ani nečakané zmeny.

PANNA (24.8. – 23.9.)

Typ znamenia: Premenlivé
Základná energia: Premenlivosť, analýza
Vládnuca planéta: Merkúr
Pozitívny prejav: praktickosť, systematickosť, úslužnosť
Negatívny prejav: upätosť, negativizmus, nevypočítateľnosť

Ako sa prejavuje: Panna je precitlivelá a emocionálne neistá. Má dve tváre, buď je stelesnením svätosti, alebo pekla samotného. Je veľmi praktická a pracovitá, a pociťuje potrebu riešiť všetky veci vo svojom okolí a dať ich na poriadok podľa svojich predstáv, hoci sama so sebou si často nevie dať rady. Aj na seba je však veľmi náročná, ale nedokáže pozitívne ohodnotiť žiadne svoje snahy.

Aká je vo vzťahu: Panna je veľmi plachá a premenlivá vo vzťahoch aj v citoch. Jej polovička si užíva z každého súdku a nie vždy je to únosné. Treba sa naučiť, že pokiaľ sa práve venuje niečomu inému, neprestala Vás milovať, iba má v hlave ,,celkom iné veci“, než Vás. Hoci je Panna precitlivelá, môže byť veľmi promiskuitná a putovať svetom hľadajúc ideálneho partnera, pričom hlavným merítkom je dobrý sex. No po čase sa ozvú v panne nenaplnené city a vyberie sa hľadať zasa o ,,dom ďalej“, kde sa história môže znova zopakovať. Ak však predsa len zakotví vo vašom prístave, je schopná sa úplne odovzdať a venovať všetku energiu vytvoreniu zázemia.

Ako ju zbaliť: Pannu priťahujú kultivované, inteligentné osoby na patričnej intelektuálnej úrovni. Aby sme si naklonili jej srdce, je treba sa zamerať na jej intelektuálnu časť. Konverzáciu je vhodné začať nejakou obojstranne známou, alebo obojstranne zaujímavou témou. Dobrým spôsobom k prešliapaniu cestičky k srdcu panny, je požiadať ju o nejakú láskavosť, či pomoc, čím prebudíme nielen úslužnosť, ktorá je jej vlastná, ale aj záujem na participácií v našich záležitostiach. V ničom sa však nesmieme unáhliť, ani byť nátlakoví. Na vybudovanie dôvery potrebuje dlhší čas a svoj záujem začne servírovať kúsok po kúsku. Preto k sebe potrebuje človeka, ktorý je nielen trpezlivý, ale aj silný a dokáže pannu emocionálne stabilizovať a poskytnúť jej istotu, a ochranu, no zároveň musí byť starostlivý a nežný. Panna rada navštevuje kultúrne miesta a hoci nikdy nežiada, aby jej niekto pritom robil spoločnosť, páči sa jej ak to urobíme sami od seba.

Čo nenávidí: Panne sa doslova a do písmena hnusí neporiadok a špina, preto si treba dvakrát premyslieť, kam sa ju snažíme pozvať. Nemá rada zmätok a zmätkárov, a ani ,,pribrzdených“ ľudí. Odpudzuje ju hrubosť a agresivita.

KOZOROŽEC (22.12. – 20.1.)

Typ znamenia: Dynamické
Základná energia: Budovanie, postupnosť
Vládnuca planéta: Saturn
Pozitívny prejav: spoľahlivosť, rozhodnosť, dôvtipnosť
Negatívny prejav: odmeranosť, osamelosť, neprístupnosť

Ako sa prejavuje: Kozorožec je stelesnením porekadla ,,100x meraj a raz strihaj“. Je rozvážny a pracovitý, no všetko si najprv dobre premyslí. Je však aj veľmi konzervatívnym tradicionalistom a neholduje prílišnému sociálnemu životu.

Aký je vo vzťahu: Môže pôsobiť uzavreto, či dokonca chladne, ale jeho láska je veľmi hlboká a dokáže svoju polovičku akceptovať takú aká je. Vo vzťahu býva verný a lojálny. Ak by mal nejaký vedľajší úlet spôsobený náhlym výbuchom túžby, bolo by to tak diskrétne, že by sa o tom nikto nikdy nedozvedel. Ak by sa kozorožec dozvedel o aférke svoje polovičky, naďalej by chcel pokračovať vo vzťahu, hoci by na neveru nevedel len tak ľahko zabudnúť.

Ako ho zbaliť: Nadovšetko má v obľube pevných, zodpovedných, serióznych a inteligentných ľudí. Potrebuje cítiť obdiv k svojej potenciálnej polovičke a preto očakávajte rôzne intelektuálne výzvy a skúšky vašich mentálnych schopností . Zbaliť Kozorožca nie je ľahkou úlohou, pretože registruje každú vec, čo ste povedali, alebo urobili a keď je sám, všetko v tichosti vyhodnocuje, preto je treba v každom momente vyžarovať silu a rozhodnosť. Niekedy sa totiž tvári poddajne a inokedy akoby vám hádzal polená pod nohy, aby otestoval vašu výdrž. Páčia sa mu kultúrne, športové, alebo vedecké podujatia. Kozorožec je pri výbere partnera náročný a dopraje si dosť času, kým sa rozhodne. Preferuje totiž byť radšej sám, než zdieľať život s nesprávnym človekom.

Čo nenávidí: Znechucuje ho, ak ho do niečoho naháňajú a už vôbec nie ak ho tlačia do vzťahu, či nútia k sexu. Kozorožec nemá rád chvíľkové úlety a otravujú ho všetky zbytočné a nepodstatné konfrontácie.

ŽIVEL VZDUCH: Intelekt, cieľavedomosť

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.)

Typ znamenia: Premenlivé
Základná energia: Prispôsobivosť, premenlivosť
Vládnuca planéta: Merkúr
Pozitívny prejav: pružnosť, výkonnosť, prispôsobivosť
Negatívny prejav: povrchnosť, nerozvážnosť, sebaklam

Ako sa prejavujú: Blíženci majú veľmi zvedavú myseľ a potrebujú neustály prísun nových informácií. Obľubujú spoločnosť svojich priateľov a radi komentujú všetky novinky, ktoré sa udiali. Napriek tomu sú Blíženci vo svojich odhadoch a úsudkoch nezriedka naivní, čo ich môže dostať do poriadnych problémov, alebo zbytočne komplikovaných situácií. Mávajú síce dobré nápady aj postrehy, ale finálne rozhodnutie nie je ich parketou.

Akí sú vo vzťahu: Tak ako nálada blížencov, aj ich city sú premenlivé. Je veľmi ťažké odhadnúť čo sa Blížencom práve páči, pretože v jednu chvíľu to je jedna vec, a v ďalšiu iná, úplne odlišná. Potrebujú byť nezávislí a slobodní. Pokiaľ je ich energia udržovaná na jednom mieste, či v jednom vzťahu, ich stres sa prejavuje nevydržateľnými formami. Potrebujú sa zabávať intelektuálnymi otázkami a paradoxne tieto v nich vyvolávajú erotické fantázie. Ich láska nebýva príliš stabilná, pokiaľ neudržíme ,,hru“ v rukách my sami. Akonáhle začnú mať pocit, že ich polovička je príliš nudná, alebo pasívna, je možné, že nepokojné srdce blížencov ich zvedie do ďalšieho simultánneho vzťahu.

Ako ich zbaliť: Blíženci majú radi variabilitu a prekvapenia. Milujú konverzácie a radi spoznávajú nové miesta i ľudí. Aby sme v nich vzbudili zvedavosť, musíme prekypovať predstavivosťou a množstvom plánov, a zároveň stimulovať ich zmysel pre humor. Pre blížencov je ich sociálny život veľmi dôležitý. Radi sa smejú a ešte radšej sa smejú z iných, takže nejaké tie vtípky na náš vlastný účet nesmieme mať Blížencom za zlé, pretože oni to naozaj mysleli len ako zábavu. Jednoducho sa treba s blížencami naučiť smiať a zároveň im poskytovať ochranu, pretože sa v nich skrýva veľké roztopašné dieťa. Musíme byť pre nich objektom obdivu, lebo u blížencov začína láska v mysli a až neskôr ovládne srdce. Blíženci k sebe potrebujú silného človeka, ktorý dokáže ich hravosť nielen zvládať, ale ju aj napĺňať.

Čo nenávidia: Znechucuje ich byť akýmkoľvek spôsobom pripútaní a závislí. Rutina ich ubíja a záväzky ich doslova ničia. Neradi čelia následkom svojich omylov, alebo nesprávnych rozhodnutí.

VÁHY (24.9 – 23.10.)

Typ znamenia: Dynamické
Základná energia: Presvedčivosť, družnosť
Vládnuca planéta: Venuša
Pozitívny prejav: spravodlivosť, vznešenosť, idealizmus, šarm
Negatívny prejav: váhavosť, neviazanosť, nerozhodnosť, urečnenosť

Ako sa prejavujú: Váhy sú idealista a romantik. Vo všetkom hľadajú rovnováhu a harmóniu. Sú obdarené osobným šarmom, ktorý im umožňuje ľahko sa spájať s inými ľuďmi a nadväzovať nové priateľstvá. Vždy sú pripravené spolupracovať a pomáhať iným. Majú veľký zmysel pre spravodlivosť a nenávidia bezprávie, či intrigy.

Aké sú vo vzťahu: Pre Váhy je veľmi dôležitý zovňajšok a estetika tela. Sú totiž symbolom harmónie, a tá predstavuje nielen dušu, ale aj telo, takže si môžete byť istí, že v tomto duchu nezaobchádza iba so sebou, ale aj so svojou ,,polovičkou“. Váhy uplatňujú metódu ,,cukor a bič“, aby z vás dostali to najlepšie čo vo vás je, no buďte si istí, že to robia pre vaše vlastné dobro, pretože Váhy reprezentujú určitý spoločenský status a ich ,,polovička“ v tom nemôže zaostávať. Váhy nerady ubližujú a preto často preferujú zotrvať vo vzťahu, ktorý ich nenapĺňa, než by mali dať svojej ,,nehodnej polovičke“ košom. Avšak prílišná nekompatibilita ich dokáže priviesť až k chorobám. Napriek tomu nevedia vycúvať z nevhodného vzťahu, kým sa neobjaví nový perspektívny partner. A i potom, svojej bývalej polovičke neprezradia dôvod rozchodu a dokonca ani to, že už majú niekoho iného.

Ako ich zbaliť: Hľadajú niekoho na úrovni, pričom slovo úroveň nemá hornú hranicu. Váhy sa vyžívajú v intímnostiach a preto ak chceme získať ich srdce, musíme prebudiť ich romantickú dušu a nenápadne si vyšliapať cestičku k ich srdcu. Večere pri sviečkach, zásielky kvetov s odkazom na kartičke, ... Je treba sa predviesť v najlepšom svetle, ukázať svoju silu, demonštrovať svoje zásady, ale predovšetkým to, že z celého sveta sme si vybrali práve ich osobu, za tú pravú a jedinú. Hoci sa Váhy budú s nami cítiť príjemne a budú sa smiať všetkým naším žartom, neznamená to, že už k nám patria. Iba čas ukáže, či je tomu tak, preto treba vytrvať a snažiť sa nepokaziť si skóre. Nevravieť veci, ktoré sa Váham nepáčia, hoci ich dokážu obísť mlčaním. Musíme byť neustále zdvorilí a pozorní, hoci to Váhy nikdy nahlas nepovedia, v hĺbke duše to očakávajú. Na to, aby sa Váhy plne oddali volaniu lásky, potrebujú mať istotu, že ich potenciálna ,,polovička“ v sebe zahŕňa najväčšie možné množstvo osobných a ľudských kvalít. Ich idealizmus je obrovský, a snívajú o ,,polovičke“ , oplývajúcej silou a ambíciami, ktorá dokáže triumfovať v každej oblasti života.

Čo nenávidia: Váhy neznášajú ľudí, ktorých slovná zásoba obsahuje nevyberané a vulgárne výrazy. Nenávidia akúkoľvek hrubosť a nevedia vydržať hlučných ľudí. Nedajbože by sa Váhy ocitli v spoločnosti človeka, ktorý nielenže by bol hlučný, ale ešte by sa aj predvádzal a zabával okolie. V tom prípade by Váhy ani na chvíľu neváhali a rýchlosťou svetla by sa dali na útek.

VODNÁR (21.1. – 19.2.)

Typ znamenia: Pevné
Základná energia: Individualita, povinnosť
Vládnuce planéty: Saturn, Urán
Pozitívny prejav: originalita, nezávislosť, vyhranenosť
Negatívny prejav: výstrednosť, nedisciplinovanosť, ľahkomyseľnosť

Ako sa prejavuje: Vodnár je najtvrdohlavejšie znamenie zverokruhu. Rád robí všetky veci svojím vlastným spôsobom a každý pokus o ,,prevýchovu“, či usmernenie, končí nezdarom. Páči sa mu pocit slobody a nechce byť obmedzovaný rutinou bežného života. Jeho nezávislé vystupovanie mu dovoľuje budovať vzťahy bez toho, aby sa k niečomu zaväzoval.

Aký je vo vzťahu: Jeho život je plný zmien a prekvapení, pričom sa všetky jeho činy vždy osobitým spôsobom odrazia aj na jeho okolí. Takýto rýchly život si vyžaduje správneho partnera a preto Vodnár hľadá svoju polovičku medzi silnými a dominantnými osobami, ale jeho láska k nezávislému a samostatnému konaniu často vženie jeho vzťahy do krízy. Ak však nebude obmedzovaný a nebude mať pocit, že bránime jeho osobnému rozvoju, máme partnera na celý život. Keď sa Vodnár zasnúbi, je verný a lojálny, ale jeho polovička mu musí dopriať dostatočný priestor pre jeho vlastné záľuby a záujmy. Ak by mu bola odopretá jeho pevne stanovená časť slobody, mohol by byť neverný už len preto, aby sa mal kde vysťažovať. V prípade, že by sa Vodnárovi zdal vzťah príliš emocionálne intenzívny, mohlo by sa stať, že sa na nejaký čas ,,vyparí“, aby sa zbavil tlaku.

Ako ho zbaliť: Vodnár sa nedá zbaliť tradičným spôsobom, ktorý funguje u väčšiny znamení zverokruhu. Najprv musíme zistiť všetky hlavné záujmy nášho vybraného Vodnára a tým smerom sa vydať. Vodnár je veľmi družný a rád spoznáva nových ľudí, môžeme ho smelo zasypať pozvaniami na miesta, kde ešte určite nebol a odtiaľ ,,šup“ do kina. Vodnár miluje príliv nových informácií, ale rovnako rád nimi aj zasypáva iných, takže stačí nájsť správnu tému a pustiť sa do debaty. Vodnár má rád inteligentných ľudí a netypické vzťahy. V prejave citov sa dosť kontroluje, hlavne zo začiatku, ale v skutočnosti je vášnivý.

Čo nenávidí: Nenávidí, ak na neho naliehajú v akejkoľvek záležitosti. Nemá rád kritiku a nedokáže ju vôbec stráviť. Ak by sa ktokoľvek pokúsil Vodnárovi diktovať čo má robiť, dosiahol by len toľko, že Vodnár spraví úplne presný opak.

11.12.2010 | Sonia Guerrera

Obsah tohto článku a k nemu príslušných fotografií je duševným vlastníctvom autora a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 383/1997 Zb. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto článku, akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora, je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja. Podrobné právne podmienky používania »

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Santeria.sk > Články > Astrológia a horoskopy lásky
 Vyhľadávanie:
NÁKUPNÝ KOŠÍK
Váš nákup: 0 ks | 0 €
Testimóniá

Poďakovania našich klientov

Vstúpte


Vyjadrenia absolventov kurzov

Vstúpte

SIEŇ PRIANÍ A ODKAZOV

Santa Barbara

FACEBOOK FAN SITE

INFOZÓNA

 

MOŽNOSTI PLATBY (podrobnosti)

bankový prevod

PayPal Icon

Tatra Pay

MasterCard

Maestro

VISA

VISA Electron

GP webpay

Santeria.sk na Facebooku