Diagnostika zdravia pomocou Tarotu

Zdieľať na Facebook

Zdravie je úzko späté so všetkými činnosťami v našom živote. Každý z nás už zistil, že ak je v našom tele zdravotne niečo v neporiadku, prestávajú nás baviť aj tie činnosti, ktoré nás zvyčajne napĺňajú. Ak stratíme zdravie, stratíme i silu radovať sa z krásnych ,,vecí“. Hoci je zdravie kľúčom k šťastnému životu, vždy sa oň začneme zaujímať až keď nám viditeľne uniká z pomedzi rúk. Nie vždy je nutné čakať na ,,rozsudok“ lekára. Aj my sami vieme pomocou nášho podvedomia vyhľadať problémovú časť nášho tela a ozdraviť ju skôr, než budeme musieť vložiť svoj život do rúk cudzích ľudí v ordinácii. 

 

                                     Tarot a podvedomie


V nasledujúcom tarotovom rozbore neformulujeme žiadne otázky, iba sa koncentrujeme na náš zdravotný stav. Odpovede nám nedávajú žiadni ,,zázrační škriatkovia“, ale naše vlastné podvedomie. Práve v ňom sa nachádzajú všetky informácie, ktoré ešte nevyšli na ,,svetlo sveta“ do vedomej mysle. Podvedomie riadi všetky automatické činnosti prebiehajúce v našom organizme, vrátane telesných funkcií a preto je podvedomie tým najlepším zdrojom na získanie informácií o našom zdravotnom stave.


                                     Zdravie v kartách


Pre tento typ tarotového výkladu sa používa iba 22 kariet Veľkej Arkány. Po zamiešaní vyberieme 12 kariet a rozložíme ich do kruhu v smere hodinových ručičiek podľa diagramu vo fotogalérii. Každá pozícia v diagrame patrí určitej časti tela, alebo niektorému orgánu. Najprv si všímame výskyt pozitívnych a negatívnych kariet a až potom bližšie interpretujeme ich symboliku a význam vo vzťahu s danou partiou tela.


                           Reprezentácia kariet v diagrame


PRVÁ KARTA:

Fyzicky: Hlava, tvár
Psychologicky: Osobnosť, vitalita, sebeláska, spôsob akým prijímame nové veci a ako reagujeme na externé stimuly

DRUHÁ KARTA:

Fyzicky: Krk, hrdlo, hrtan, šija
Psychologicky: Náš vzťah k materiálnym potrebám, motivácia, schopnosť žiť v materiálnej spoločnosti, ekonomické cítenie

TRETIA KARTA:

Fyzicky: Ramená, pľúca, horná časť trupu, ruky
Psychologicky: Schopnosť praktičnosti a analytického myslenia, výmena a rýchly obeh informácií, schopnosť nadväzovať rýchle, ale krátke kontakty

ŠTVRTÁ KARTA:

Fyzicky: Žalúdok, hrudník, spodná časť trupu, lymfatický systém
Psychologicky: Potreba emocionálnej istoty, cit pre potreby iných ľudí, schopnosť postarať sa o iných

PIATA KARTA:

Fyzicky: Srdce, horná časť chrbta
Psychologicky: Potreba lásky a schopnosť ju prijímať a dávať, viera vo vlastné sily, kreativita, schopnosť rozvíjať sa vo veciach, ktoré nám prinášajú potešenie.

ŠIESTA KARTA:

Fyzicky: Pankreas, črevá
Psychologicky: Schopnosť aplikovať poučenia prinesené životom. Spôsob akým sa prejavujeme v každodennom živote.

SIEDMA KARTA:

Fyzicky: Obličky, spodná časť chrbtu, rovnováha
Psychologicky: Potreba vyváženého života, náš postoj k svojmu partnerovi (partnerke), spôsob akým sa vysporadúvame s nepriateľmi

ÔSMA KARTA:

Fyzicky: Nos, krv, močový mechúr, pohlavné orgány
Psychologicky: Vzťah k rizikovým akciám, podvedomé obavy a strachy, postoj k sexualite, schopnosť odovzdať sa vzťahu a partnerovi (partnerke)

DEVIATA KARTA:

Fyzicky: Pečeň, bedrá, stehná
Psychologicky: Potreba expanzie, fyzickej, mentálnej aj spirituálnej. Náš cit pre spravodlivosť a postoj ku vzdelávaniu, a rozširovaniu obzorov.

DESIATA KARTA:

Fyzicky: Zuby, kosti, kolená, vlasy, nechty
Psychologicky: Potreba vymedziť svoje vlastné ,,Ja“ a definovať svoj sebaobraz pre okolitý svet. Dojem akým pôsobíme na prvý pohľad, všetky naše ,,masky“, ktoré používame v kontakte s okolitým svetom.

JEDENÁSTA KARTA:

Fyzicky: Holeň, členok, priehlavok
Psychologicky: Nutkanie a potreby, ktoré nás nútia prekonávať obmedzenia a prekážky, potreba spolčovať sa s ľuďmi s podobným mentálnym vzorcom, schopnosť spoznávať ľudí do hĺbky.

DVANÁSTA KARTA:

Fyzicky: Pleť
Psychologicky: Potreba izolácie na vyriešenie vnútorných konfliktov s každodenným životom a vytvorenie východiska zo stagnujúceho života. Potreba skutočného a hlbokého sebavyjadrenia.

UPOZORNENIE:

Tento Tarotový rozbor nepatrí medzi začiatočnícke, takže chvíľu potrvá, kým sa naučíte vidieť súvislosti a ,,čítať“ v nich, ale s postupujúcou praxou sa to stane úplne rutinnou záležitosťou. NEZABUDNITE, ŽE KAŽDÝ TAROTOVÝ VÝKLAD JE LEN INFORMÁCIOU A ĎALEJ ZÁLEŽÍ UŽ LEN NA VÁS, ČO S ŇOU UROBÍTE. SAMOTNÁ INFORMÁCIA NEMÁ MOC ZMENIŤ VÁŠ ŽIVOT. TÚ MOC MÁTE VY!

Žiadam skúsených vykladačov Tarotu, ktorí sa rozhodnú publikovaný zdravotný rozbor zaradiť do svojej praxe, aby svojim klientom NIKDY NEDOPORUČOVALI ŽIADEN SPÔSOB LIEČBY, POKIAĽ SAMI NIE SÚ VYŠKOLENÝMI TERAPEUTMI, ale aby radšej poslali klienta za niekým, kto by mu vedel zodpovedne vyriešiť jeho zdravotný, alebo psychologický problém.
 

28.02.2011 | Sonia Guerrera

Obsah tohto článku a k nemu príslušných fotografií je duševným vlastníctvom autora a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 383/1997 Zb. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto článku, akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora, je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja. Podrobné právne podmienky používania »

Ďalšie články

Zobraziť všetky články »

Santeria.sk > Články > Diagnostika zdravia pomocou Tarotu
 Vyhľadávanie:
NÁKUPNÝ KOŠÍK
Váš nákup: 0 ks | 0 €
Testimóniá

Poďakovania našich klientov

Vstúpte


Vyjadrenia absolventov kurzov

Vstúpte

SIEŇ PRIANÍ A ODKAZOV

Santa Barbara

FACEBOOK FAN SITE

INFOZÓNA

 

MOŽNOSTI PLATBY (podrobnosti)

bankový prevod

PayPal Icon

Tatra Pay

MasterCard

Maestro

VISA

VISA Electron

GP webpay

Santeria.sk na Facebooku