Ako liečiť cibuľou


Liečivé účinky cibule (Allium cepa) poznali už starí Sumeri 3000 rokov pred Kristom a neskôr ich využívali aj starí Egypťania a Gréci.  My si v tejto časti Kurzu Holistiky ZDARMA pripomenieme niekoľko jednoduchých receptov na liečenie rôznych neduhov pomocou cibule.


 

 

Vlastnosti cibule

- Čistí krv a regeneruje lymfu
- Pôsobí na štruktúru kostí
- Má antibakteriálne a antiseptické účinky na dýchacie cesty
- Stimuluje funkciu čriev a močových ciest
- Podporuje činnosť žlčníka a obnovu pečene
- Reguluje metabolizmus
- Upravuje cholesterol


Poznámka: 
Niektorí ľudia majú pri spracovaní cibule bolesti hlavy, alebo neznesiteľné slzenie a preto je pred spracovaním cibule vhodné ju ponoriť na 5 minút do studenej vody a potom ju krájať mokrým nožom. Ďalšia možnosť je krájať ju priamo pod tečúcou vodou, alebo vhodiť cibuľu na dve minúty do vriacej vody.

Liečime žlčové kamene

Do dvoch litrov suchého bieleho vína vhodíme 400 gramov na drobno nakrájanej cibule a 50 gramov čiernej reďkovky. Necháme lúhovať 15 dní, pričom každý deň je treba zmes vo fľaši  premiešať potrepaním. Potom treba víno precediť a piť jeden pohár ráno a jeden večer.

Liečime hyperglykémiu, diabetes

Nakrájame na drobno 150 gramov cibule a necháme ju pár dní máčať v 100 gramoch panenského olivového oleja. Po pár dňoch olej prefiltrujeme a užívame tri krát denne jednu čajovú lyžičku.

Liečime zápchu

Nakrájame na drobno 200 gramov cibule a 40 gramov krušiny jelšovej, a vložíme ich do hrnca s 1 litrom vody. Varíme pod pokrievkou na miernom ohni 25 minút. Potom hrniec odstavíme a bez odstránenie pokrievky necháme lúhovať 10 hodín. Následne vývar precedíme a každý večer vypijeme 200ml vývaru dosladeného medom.

Liečime hnačku

Do 1 litra vody vložíme 50gramov oddelených jednotlivých vrstiev cibule a 20 gramov listov orecha kráľovského. Varíme 10 minút, odstavíme z ohňa, necháme vychladnúť a vývar precedíme. Každé 4 hodiny pijeme 100ml dosladených medom.
Deťom sa odporúča vyrobiť cibuľový sirup roztláčaním kúskov cibule a kúskov dule. Potrebujeme dostať 100 gramov šťavy z každého plodu. Obe šťavy zmiešame a necháme 24 hodín odležať pri teplote 15 stupňov. Potom pridáme 300 gramov trstinového cukru a 5 minút povaríme na slabom plameni. Podávame tri polievkové lyžice sirupu do teplého nápoja 4x za deň.

Liečime opuchy a odvodňujeme organizmus

Nakrájame na drobno 500 gramov cibule a necháme ju 10 dní máčať v 1 litri panenského olivového oleja. Každý deň je treba obsah fľaše potriasť. Po desiatich dňoch olej prefiltrujeme cez sitko a denne užívame 1- 2 polievkové lyžice.

Liečime zápal močového mechúra

Do 1 litra suchého bieleho vína vhodíme 300 gramov na drobno nakrájanej cibule a necháme lúhovať 10 dní, pričom každý deň zmes vo fľaši premiešame pretrepaním. Po desiatich dňoch prefiltrujeme tekutinu cez látku, pridáme 100 gramov medu a Do dvoch litrov suchého bieleho vína vhodíme 400 gramov na drobno nakrájanej cibule a 50 gramov čiernej reďkovky. Necháme lúhovať 15 dní, premiešavame až dokým sa úplne nerozpustí. Uchovávame v tmavej a dobre uzavretej fľaške.  Užívajú sa dva poháre roztoku denne.

Liečime bradavice, kurie oká, otlaky

Jednu celú cibuľu nakrájame a vhodíme do malého hrnca. Pridáme jeden pohár octu a 5 minút povaríme. Necháme vychladnúť a precedíme do malej tmavej fľašky.  Používame do zábalu na postihnutú oblasť až do odstránenia problému (aplikujeme na vatu a upevníme gázou). Odporúča sa vymieňať zábal aspoň 2-3 x za deň.
 

Liečime kašeľ, bronchitídu, prechladnutie

Nakrájame na drobno 100 gramov cibule a 10 minút a povaríme v 500 gramoch mlieka. Necháme vychladnúť, ale vzniknutý vývar nefiltrujeme. Pije sa 2x denne, ráno po zobudení a večer pred spaním. Jednotlivé dávky je možné dosladiť medom.

Liečime aterosklerózu

Nakrájame na plátky 100 gramov cibule a necháme na 24 hodín lúhovať v 100 gramoch panenského olivového oleja. Účinky preparátu môžeme posilniť pridaním jedného mesiačika cesnaku. Užívame denne 1- 2 polievkové lyžice.

Liečime abscesy, vredy

V drevenom mažiari roztlačíme jednu cibuľu a zmiešame s 50 gramov múky. Získame jemnú hmotu, ktorú aplikujeme na vatu a uchytíme gázou na postihnutú oblasť. Ak nemáme drevený mažiar, rozbijeme jednu cibuľu hánkami päste  na drevenej podložke, vzniknutú hmotu zarolujeme do šatky, alebo utierky a aplikujeme na postihnuté miesto.

Liečime vypadávanie vlasov

Nakrájame na drobno 300 gramov cibule a necháme 10 dní lúhovať v lekárenskom liehu. Preparát treba pripravovať do sklenenej fľaše a tú nechať vystavenú celých desať dní na slnečnom mieste. Po desiatich dňoch výluh prefiltrujeme cez gázu, a pripravíme si vývar z 0,5 litra vody a 15 gramov koreňa lopúcha. Povaríme 20 minút a hotový vývar prefiltrujeme cez gázu. Následne zmiešame lopúchový odvar s cibuľovým preparátom. Používa sa na masáž hlavy. Masáž sa vykonáva pred spaním. Aplikujeme preparát na hlavu, 10 minút masírujeme prstami a opláchneme čistou vodou. Terapiu je nutné opakovať po dlhšiu dobu, minimálne však 3 mesiace.

26.11.2013 | Sonia Guerrera

Obsah tohto článku a k nemu príslušných fotografií je duševným vlastníctvom autora a je chránený v zmysle Autorského zákona č. 383/1997 Zb. v znení neskorších predpisov a príslušnými platnými právnymi predpismi Slovenskej republiky. Publikovanie resp. ďalšie šírenie časti alebo celého obsahu tohto článku, akýmkoľvek spôsobom bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora, je výslovne zakázané bez ohľadu na uvedenie či neuvedenie zdroja. Podrobné právne podmienky používania »

Predchádzajúca téma (lekcia kurzu holistiky): Reflexná masáž - chvíľka pre zdravie a pohodu.

Nasledujúca téma: Keď nás lieči Matka zem (Geoterapia)

Santeria.sk > Kurzy > Holistický kurz ZDARMA > Ako liečiť cibuľou

Holistický kurz ZDARMA

 Vyhľadávanie:
NÁKUPNÝ KOŠÍK
Váš nákup: 0 ks | 0 €
Testimóniá

Poďakovania našich klientov

Vstúpte


Vyjadrenia absolventov kurzov

Vstúpte

SIEŇ PRIANÍ A ODKAZOV

Santa Barbara

FACEBOOK FAN SITE

INFOZÓNA

 

MOŽNOSTI PLATBY (podrobnosti)

bankový prevod

PayPal Icon

Tatra Pay

MasterCard

Maestro

VISA

VISA Electron

GP webpay

Santeria.sk na Facebooku