Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

10 znakov pravej lásky

10 znakov pravej lásky

Máte pri sebe toho pravého/ tú pravú ?

Každý vzťah je jedinečný, no pravidlá na jeho udržanie sú vždy rovnaké. Koľko znakov spĺňa váš vzťah? Prečítajte si článok a zistite , v čom robíte chybu.

SIGNÁLY, ŽE MÁTE TOHO PRAVÉHO / TÚ PRAVÚ

1. Dokážete sa spolu smiať
Smiech je znakom, že sa spolu cítite dobre. Ak sa dokážete spolu zasmiať, je to signál, že sa medzi vami rozvíja pozitívna energia a že ste k sebe emočne otvorení. Bez spoločného smiechu by ste sa začali navzájom jeden pred druhým uzatvárať a váš vzťah by emočne ochladol. Pokúste sa spolu zasmiať aspoň raz denne. Ideálne na spoločnej konverzácii, ale ak to nejde, tak hoci aj na dobrom filme.

2. Môžete spolu hovoriť o všetkom
Je veľmi dôležité, vedieť spolu hovoriť otvorene o všetkom. Ak sa dokážete v kľude porozprávať aj o chúlostivých témach bez nutnosti zatajovania detailov, rozšírite zónu komfortu vášho vzťahu a už vopred odvrátite možnosť, že by sa medzi vás votrel niekto tretí v nenápadnom ,,šate“ dôverníka. Ak sa partneri nedokážu spolu rozprávať, vytvárajú tým živnú pôdu pre konflikty, nedorozumenia a intrigy okolia. Hovorte spolu o všetkom a hľadajte spoločné riešenia.

3. Máte spoločné plány do budúcna
Snívanie o spoločnej budúcnosti a robenie si spoločných plánov je predzvesťou trvalého vzťahu. Spoločné snívanie o tom, ako budete spolu nažívať o pár rokov napomáha rozvíjať pozitívnu energiu vo vnútri vášho vzťahu a buduje jeho stabilitu. Naopak, ak s partnerom nikdy nerozprávate o spoločnej budúcnosti, môže to byť znakom krátkodobého, alebo nestabilného vzťahu, ktorý nie je možné budovať, ani rozvíjať. Robte si plány, ktoré zahŕňajú potreby aj radosti každého z vás. 


4. Správate sa k sebe rovnocenne
Je nesprávne určovať pravidlá a snažiť sa vždy dosiahnuť svoje. Dominancia nie je znakom dobrého vzťahu, ale sebectva. Aj keď to robíte v tej najlepšej viere, že je to pre dobro vášho partnera, nejde o nič iné, ako o to, že myslíte v prvom rade vždy len na seba. I keď by to spočiatku fungovalo, verte, že by ste siali konflikt, ktorý by ste žali, až sa váš utláčaný partner po čase unaví. Vzťah musí byť rovnocenný a každý v ňom musí mať svoj komfort. Nikto sa nesmie realizovať, či presadzovať na úkor toho druhého.

5. Ste schopní priznať si svoje chyby
Byť schopný rozpoznať svoje chyby, priznať si ich a napraviť ich, je znakom osobnostnej zrelosti. Nikto nie je dokonalý. Všetci robíme chyby, dôležité je napraviť ich a podľa možnosti už viacej nezopakovať. Práve naprávanie našich vlastných chýb zdokonaľuje náš charakter a posilňuje vzťah. Priznať si chybu a napraviť je práve to, čo vám umožní udržať si váš vzťah po veľmi dlhú dobu, alebo aj navždy.

6. Dokážete si navzájom odpúšťať
Ak vám ide o spoločné šťastie a úprimný vzťah, musíte byť pripravení navzájom si odpúšťať. Vedieť odpustiť partnerovi chybu, posilní váš vzťah a jeho hodnotu. Ak nedokážete partnerovi odpúšťať a neustále mu budete pripomínať chyby, ktorých sa dopustil, hoci ich oľutoval, na oboch stranách bude narastať pocit emočnej rany a konflikty váš vzťah dovedú k rozpadu. Naučte sa byť veľkorysí a odpúšťať osobe, ktorú nosíte vo svojom srdci.

7. Nechávate si voľný priestor
Je skvelé užívať si spoločne rovnaké veci, ale niekedy každý človek potrebuje aj trocha osobného priestoru na veci, ktoré robí rád sám. Nie všetci prežívate všetky veci rovnako a dokážete si ich vychutnávať s partnerom, hoci by ich on z lásky k vám spolu s vami absolvoval. Mať chvíľu pre seba a robiť to, čo máte radi, vám umožňuje ostať samými sebou, byť tými jedinečnými a neopakovateľnými ľuďmi, ktorí si získali srdce svojho partnera práve tým, čím sú. Majte obaja svoj osobný priestor a venujte sa svojím osobným a individuálnym radostiam. Upevňuje to pocit vzájomnej dôvery a napomáha uvedomiť si jedinečnosť a kvality vášho partnera aj seba samého.

8. Správate sa k sebe s rešpektom
Nie sme všetci rovnakí. Každý z nás má iné limity. Nikdy by ste nemali tlačiť partnera do vecí, v ktorých sa necíti komfortne alebo do vecí, ktoré sú proti jeho zásadám, či ideálom. Vedieť vzájomne rešpektovať svoje odlišnosti, poznať hranice a neprekračovať ich, poukazuje na stupeň zrelosti a sily samotného vzťahu.

9. Máte v sebe vzájomnú oporu
Byť si oporou neznamená zdieľať len momenty šťastia a radosti, ale byť tu pre partnera aj v ťažkých chvíľach. Vedieť vypočuť jeho trápenia, osušiť slzy, podať pomocnú ruku a v rámci možností, alebo správnosti sa podieľať na riešení problému. Neznamená to však obetovať sa pre partnera. Znamená to pomôcť mu vo vhodnej miere a byť tu pre neho vo chvíľach, keď si potrebuje vydýchnuť a rozložiť psychickú ťarchu vyrozprávaním sa. Vtedy ste tam na to, aby ste prejavili svoje porozumenie a podporu.

10. Máte k sebe dôveru
Bezdôvodná nedôvera je deštruktívna a produkuje negatívnu energiu. Vzťah, v ktorom si partneri navzájom neveria sa nedá udržať, pretože je emočne nestabilný a obaja sú neustále pod tlakom. Nedá sa naplno odovzdať vzťahu, kde neustále cítite skúmavý pohľad nedôverčivého partnera a keď vás ešte začne na každom kroku overovať, vytratí sa rešpekt a začnú konflikty. V konfliktom vzťahu nie je možné zotrvať, lebo taký vzťah ničí osobnosť. Samozrejme, vždy treba byť natoľko uvedomelý, aby ste svojim konaním nezradili dôveru partnera. Nemuselo by sa vám podariť ju opäť získať späť.

Klienti nám ďakujú