Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

19.2. Vzdávame hold veľkému šamanovi Nikanorovi z Nirgua

19.2. Vzdávame hold veľkému šamanovi Nikanorovi z Nirgua

Veľký šaman Don Nikanor z Nirgua. Liečiteľ a čarodej, ktorému sa nikto nevyrovnal.

Santéria opäť oslavuje silu jedného zo svojich spirituálnych patrónov a pripomína si jeho pozemský život. Tým patrónom je Don Nicanor Ochoa, mocný čarodej, čo lieči (choroby) a zabíja (zlé vplyvy) 24 hodín. Tak znejú aj slová pod ktorými sa invokuje tento patrón, ktorý sa povoláva k zvráteniu čiernej mágie, k zničeniu vplyvu čierneho mága, ale aj k uzdraveniu ťažko chorých pacientov. 

Tento mocný prírodný čarodejník sa narodil 19.2.1868 ako José Nicanor Ochoa Pinto Morillo vo venezuelskej provincii Carabobo a pochádzal z dlhej vetvy čarodejníckeho rodu (napríklad dedko Juan Pancho Pancho Ochoa, Rafael Ochoa,...) . Vďaka svojím rodičom, ktorý sa živili ako pestovatelia sa naučil všetko potrebné o prírode, rastlinách, plodinách a sily zeme, a to ho pripravilo na jeho čarodejnícku kariéru. Nie je nikto, kto by sa vyrovnal Nikanorovi v jeho znalostiach používania bylín k liečeniu, či čarovaniu. 

Čarodej povolaný náčelníčkou Máriou Lionzou

Niko nebol v bežnom živote žiaden svätec a  pre osobné problémy musel opustiť Carabobo, a usadiť sa v provincii Yaracui, v meste Nirgua, na území náčelníčky Márie Lionzi, kde si zriadil svoju haciendu. Tu v sebe naplno rozvinul svoju vášeň k prírode a aj k ženám, ku ktorým bol veľmi galantný a rád ich obdarúval sladkosťami a karamelovými cukríkmi. Počas života mal viacero žien z ktorých každá jedna bola nositeľkou mena Mária, rovnako ako jeho matka. Aby sme boli presní mal jednu manželku (Maria Eufemia) a ďalších šesť mileniek. S každou z nich mal deti a preto má ešte aj dnes mnoho potomkov, z ktorých viacerí sa vybrali cestou čarodejníctva, ako je bežné v celom ich rode. Napríklad jeho syn Aristobulo Ochoa bol tiež veľmi známym čarodejníkom a tiež Simón ,,El Nono“ Jiménez, ktorý bol jeho nemanželským synom, no taktiež tvorí súčasť špiritistického panteónu.  

Nikanor bol šaman, zručný liečiteľ, diagnostik, pôrodník, jasnovidec a zaklínač. Vedel liečiť akékoľvek rany a choroby oráciami so svojím povestným bielym ručníkom. Ranu, či choré miesto potrel magickým lektvarom z bylín, prikryl svojím bielym ručníkom a zariekal. Na druhý deň sa stav pacienta výrazne zmenil k lepšiemu, alebo sa uzdravil úplne.  Preto sa pri invokácii (povolávaní) Nikanora spomína práve 24-hodinová perióda. Ono to má ešte jeden odkaz na jeho život a to ten, že Nikanor bol pripravený zasahovať kedykoľvek a kdekoľvek, pretože neustále so sebou nosil plátennú tašku plnú liečivých bylín a iných magických vecí, keby sa vyskytla situácia v ktorej by bol potrebný jeho zásah. 

Náhly koniec pozemskej misie

Nikanor Ochoa zomrel vo veku 89 rokov na infarkt po veľkej hádke s iným čarodejníkom, s ktorým sa stretával na svojich obľúbených kohútích zápasoch. Jeho syn vždy vravieval, že ho nezabil infarkt, ale krivda. Tak či tak, spolu s Nikanorom zomreli aj čarodejnícke znalosti a tajomstvá, ktoré počas života zozbieral. Jeho púť na tomto svete skončila 17.5.1957 Je pochovaný v mestskom cintoríne Cementerio Municipal de Nirgua, kde má aj svoje mauzóleum. Po jeho smrti mu bol dokonca oficiálne priznaný čestný titul ,,Curandero del Pueblo“ . Je to po prvý krát, čo sa do zoznamu kultúrneho dedičstva zapísala osoba a to ešte navyše za svoje čarodejnícke umenie. 

Teraz povoľ silu hijita (dcérenka)

Čo dodať na záver? Snáď len prejaviť veľkú vďaku, že ,,čarodej medzi čarodejmi“ Don Nicanor Ochoa, sa sám na základe vlastnej vôle a vlastného rozhodnutia ukázal v našom panteóne patrónov, aby nám odovzdal svoje rituály, ktoré nestihol odovzdať nikomu za svojho života. Nezabudnem na ten moment, kedy sa po prvý krát objavil jeho duch za mojím chrbtom pri výkone jedného rituálu. Doslova prevzal vedenie a začal ma otcovským spôsobom dirigovať. ,,Takto a takto.. to teraz urob, dcérenka. Dobre robíš, teraz povoľ silu, hijita“.  

Od nášho prvého ,,stretnutia“ ubehol už nejaký čas a už ma neprekvapuje keď sa chystám k rituálu a a v pozadí, akoby odnikiaľ začujem slabé popiskovanie a pospevovanie ,, Som José Nikanor, čo prišiel zabíjať a liečiť,...“. Potom sa z ničoho objaví vôňa tabaku a silnej kávy. Vtedy už začne pukať nábytok a ja mne je jasné, že mám pre Nika prisunúť k oltáru stoličku, lebo začína ,,ďalšia lekcia mágie“ . Občas ma šťuchne drevenou palicou, ktorou si pomáha opri chôdzi, aby ma prinútil položiť sviecu a vziať niečo iné, ale vždy je to sprevádzané veľmi milým oslovením ,,dcérenka“. 

Spomeňte si na Nikanora malým pohostením

Kto by si ho chcel v deň jeho sviatku uctiť, zapáľte mu čierno-modrú sviecu, ponúknite mu nesladenú čiernu kávu, zapáľte mu cigaretu a pridajte sladký koláč. Nezabudnite mu to dať na stôl a ponúknuť mu stoličku, aby si sadol. Počítajte s tým, že niekedy sa zjavuje aj so svojím papagájom Guacamolom a psom Ňomiom. Vtedy budete požiadaní, aby ste obslúžili aj ich. Niko, ako každý čarodej, mal rád zvieratá a považoval ich za priateľov a spoločníkov. 

Klienti nám ďakujú