Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

Čo vám prinesú tohtoročné narodeniny. Máte dôvod na oslavu?

Čo vám prinesú tohtoročné narodeniny. Máte dôvod na oslavu?

Narodeniny oslavujeme každý rok a každý rok je pre nás niečím iný. Na niektoré spomíname s radosťou a na iné by sme najradšej celkom zabudli. Aký je váš aktuálny rok? Je pod ,,šťastnou hviezdou“, alebo už netrpezlivo čakáte kedy pominie?

Každý rok vás okrem planéty pod ktorou ste sa zrodili sprevádza ešte aj planéta, na ktorú pripadne deň vašich narodenín. Tá potom určí aký bude celý váš aktuálny rok až do vašich ďalších narodenín. Podstatná je tiež fáza mesiaca. Podľa toho bude daná energia posilnená , či čiastočne potlačená. Čím sú vaše narodeniny bližšie k splnu, tým menej úsilia spotrebujete na dosiahnutie svojich cieľov. A naopak, čím bližšie k novu, tým menej síl na vytýčené úlohy. 

ROK LUNY (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na pondelok)

Tento rok je v znamení emócií a najmä ich turbulencií. Strieda sa nadšenie s úplným psychický prepadom. Všetko si viacej pripúšťame a častokrát reagujeme prehnane emotívne, a buď vyrazíme do emočného protiútoku, alebo zaujmeme postoj úplného chladu a tichého odmietnutia. Emócie budú nami mávať celý rok, určovať chod nášho života a ovplyvňovať všetky naše rozhodnutia i chovanie. Viacej si všímame vlastné nedostatky a preto budeme viac priestoru dávať aj svojim komplexom, ktoré budú zasahovať do všetkých našich vzťahov. Podstatou všetkej vašej existencie sa v tomto roku stáva emočné uspokojenie, pozornosť, podpora a pochopenie. Máte potrebu dôverných vzťahov a blízkych priateľstiev s ľuďmi, ktorí majú záujem sa zaoberať vami ako ústrednou témou a hĺbať nad vašou dušou. Počas tohto roku je celá vaša aktivita záležitosťou vášho vnútra, no navonok ste skôr pasívny. Ak sa pre niečo rozhodnete a vrhnete sa aktívne konať je to záchvatové konanie bez zmyslu pod tlakom nahromadených emócií. Preto nie je vhodný čas na riešenie závažných záležitostí, či robiť väčšie životné zmeny. 

ROK MARSU (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na utorok)

Toto je rok plný akcie a rýchlosti. Prejaví sa vaša guráž, ale aj impulzívnosť. Všetko prichádza tak rýchlo, že nie je čas premýšľať, len rovno konať. Vďaka tomu stihnete oveľa viac vecí, než po iné roky, no budete sa musieť spoliehať na svoj inštinkt, že idete správnym smerom a nie že sa rútite po zlej ceste. Slovo ,,oddych“ bude pre vás skoro ako urážka. I keď sa v slabšej chvíľke pokúsite o relax, budete nútení sa stále niečím zaoberať. Vnútorné napätie vám nedovolí relaxovať inak, než víťazným pokrikom nad dokončenou vecou a hneď sa aj vyberiete na dobyvačné ťaženie na ďalší cieľ. Vďaka energii Marsu budete rýchlo vidieť výsledky svojich činov a to vás bude poháňať vpred.  Budete nezastaviteľní ako stroj a nebude možné vás spomaliť. Ak sa objavia ľudia, čo vás budú chcieť ovládnuť, zmetiete ich zo zeme. Ak sa objaví situácia, ktorá bude pre vás hrozbou, vrhnete sa do nej s bojovým krikom. Neoddýchnete si kým vytýčenú metu nedosiahnete. Tento rok praje zdolaniu ťažkých úloh a prekážok. Dokonca sa v ňom zbavíme aj vlastných limitov a bariér a preto je vhodný aj pre začatie celkom nového života. Vášeň, nadšenie a hnev, či nenávisť budú emócie, čo budú stáť za našimi výkonmi po celý rok. Nebudete počúvať nikoho a riadiť sa budete iba svojou hlavou, ktorá bude v tomto roku mimoriadne tvrdá. Nechcete počúvať zbytočné reči či jalové rady. Chcete vidieť akciu a to hneď. Dlhé rozhovory a opakujúce sa témy vás budú rozčuľovať. Chcete krátko podanú informáciu k veci a bežať vpred. 

ROK MERKÚRA (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na stredu)

Spoločenský život je ústrednou témou tohto roku. Rozširovať okruh priateľov, zúčastňovať sa rodinných stretnutí a dokonca aj obnoviť aj staré zabudnuté priateľstvá, pretrhnuté kontakty, či zmieriť sa s ľuďmi s ktorými ste sa kedysi rozhnevali, to bude vašou parketou. Radosť zo sociálneho kontaktu sa prejaví nielen v potrebe komunikovať, ale aj v nadšení pre výlety, návštevy, či cesty na zaujímavé miesta. Tento rok jednoducho neobsedíte na jednom mieste. Pocit ľahkosti a mentálneho obrodenia vás bude nútiť skúšať všetko nové a zaujímavé, no zväčša nie veľmi do hĺbky, ale skôr tak z každého rožka - troška. Radi sa naučíte nové veci , no neradi im venujete dostatok času na zdokonalenie. Potreba rúcať stereotypy a negovať akýkoľvek zabehnutý režim spôsobí, že vám hrozí strata niektorých vecí alebo osôb, ktoré boli doteraz vašou pevnou súčasťou. Ľahkomyseľnosť a premenlivosť, ktoré vy vnímate ako nadhľad a flexibilitu spôsobuje že sa vaši blízky ľudia nevedia o vás oprieť a váš postoj im bráni počítať s vami do niečoho seriózneho, či vážneho. Pokušenie na vás číha v podobe malichernosti, ktorá bude častou príčinou ukončenia mnohých fungujúcich vecí, či vzťahov.  Tento rok však praje získaniu nových kontaktov, získaniu veľa informácii a naštartovanie obchodnej činnosti. 

ROK JUPITERA (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na štvrtok)

Rok vysokých cieľov a expanzie. Budete chcieť toho naraz veľmi veľa a vo všetko hľadíte na vysoké méty. Dôležite je neurobiť chybný krok, lebo tento rok je význačný tým, že energia čohokoľvek sa kumuluje a narastá do takých rozmerov, že so sebou strhne svojím smerom úplne všetko. Ak začnete s malinkou plánovanou úpravou  kúpeľne, skončíte pri prerábaní celého bytu. Ak začnete s malou ,,fuškou“ vo svojom voľnom čase, skončíte pri zakladaní novej firmy. Všetko na čo sa upriamite bude mať tendenciu narastať a strhnúť dianie svojím smerom. Preto treba voliť múdro, lebo v tomto roku sa aj z bezvýznamnej záležitosti môže stať veľmi významná, či sa jedná o starosti, alebo radosti, všetko môže narásť. Vyvarujte sa teda najmä hádok a sporov, lebo aj hádka o čajovú lyžičku sa môže zmeniť na slovný súboj na život a na smrť. A práve kvôli tejto energetickej zvláštnosti vplyvu Jupitera sa v tento rok vyvarujte aj samaritánskych aktivít. Pretože ak vložíte svoju energiu do riešenia životných problémov niekoho iného, prevezmete celý jeho život na seba a stratíte množstvo času aj peňazí. Utečte od všetkého, čo by vám mohlo spôsobiť problémy, alebo ťažkosti. Našťastie Jupiter nepraje len energetickej expanzii ale aj správnym rozhodnutiam, ak si dáte námahu sa naozaj nad všetkým najskôr zamyslieť. Každé rozhodnutie si treba a premietnuť do dlhodobého horizontu, čo všetko to so sebou prinesie, čo odnesie a ako to pozmení váš život a životy ľudí okolo. Vďaka tomu, že do všetkého bude treba vstupovať s jasnou predstavou,  sa mnohým ľuďom tento rok podarí konečne ,,dospieť“, či ,,dozrieť“ v niektorých oblastiach života. Budete iniciatívny a máte možnosť zvýšiť svoj spoločenský vplyv. Táto energia vás bude tiež ťahať na cesty za poznaním, pracovnými možnosťami v zahraničí, alebo vás potlačí do rozšírenia vlastných aktivít a do vyšších sociálnych kruhov. 

ROK VENUŠE (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na piatok)

Toto je rok pokušení, slastí a potešení. Venušina zmyselnosť sa prejaví najmä v potrebe uspokojenia pozemských pôžitkov. Vaše priania budú viac ľudské, než vznešené. Budete sa snažiť užiť si to, že ,,ste“ a naplniť svoje fyzické potreby. Ako je známe, Venuša praje láske, no bude založená na veľmi materialistických základoch a fyzických kvalitách. Snaha páčiť sa nielen sebe, ale aj iným bude veľmi zjavná. Prinesie to možno zmenu celého šatníka, či vytvorenie nového image, ale aj väčšej starostlivosti o vlastné telo. Preto je tento rok vhodný najmä na zveľadenie seba samého. Chcete na ľudí pôsobiť najmä príťažlivým fyzickým zjavom a tým ich zaujať, lebo získať u nich materiálne výhody. To je totiž vaša méta. Zhromažďovať materiálne veci, sporiť, získavať finančné výhody, manuálne pretvárať svoj príbytok, tak aby viacej zodpovedal vášmu aktuálnemu nastaveniu na fyzické pôžitky. Samozrejme pod vplyvom Venuše nebudete myslieť len na seba, ale budete sa chcieť zavďačiť aj ľuďom okolo a robiť radosť svojim blízkym. Niekedy toho budete chcieť naraz priveľa a vznikne problém so správnym výberom na základe správnych priorít.  Vyvarujte sa v takých momentoch sebectva, aby vaše šťastie nestálo na nešťastí niekoho iného. 

ROK SATURNU (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na sobotu)

V tento rok budete musieť upratať svoj život a prehodnotiť priority. Niektorých vecí sa budete musieť vzdať a dokonca môžu vzniknúť okolnosti, ktoré vás oberú aj o to, čo je vám najdrahšie. Skúškou prejde nielen váš charakter, ale aj vaša vnútorná sila. Nejde však len o rok skúšok, ale aj o rok pokladania ,,základných stavebných kameňov“ vašej budúcnosti. Všetko, čo sa vám podarí vytvoriť bude trvalé, preto žiadna snaha a úsilie nebudú márne. Len budete musieť zabojovať a pretlačiť sa cez všetko, čo ste nechali neuzavreté, či nedokončené, lebo to je ten protitlak, čo bráni rozbehu nových vecí. Budete teda väčšinu svojich síl venovať dokončeniu starého a položeniu začiatkov nového, a bude to vyčerpávajúce. Preto musíte všetko selektovať hľadiska perspektívy, byť praktický a jednať premyslene. Risk nebude pre vás to pravé a to ani v maličkostiach. Čím viac únavy budete pociťovať, tým budete vážnejší a zdržanlivejší. Ľudia vás budú vyčerpávať a budú príčinou zvýšeného napätia, preto budete izolovanejší od sveta a tvrdo pracovať na tom, čo ste zanedbali, alebo nestihli. Spôsoby riešení budete často hľadať v jednoduchosti, aby ste si ušetrili aspoň trocha životnej sily. To vás dovedie k návratu k vracať k starým prameňom, zvykom, či zabudnutým veciam. Tento rok je teda o tvrdej práci o samote. No dajte si pozor, aby vás psychické vyčerpanie nedoviedlo k úplnej apatii a chladu v oblasti vzťahov, či k nezáujmu o potreby vášho okolia. Aby sa nestalo, že kým tento rok pominie, ostanete sami ako stroskotanec na pustom ostrove.

ROK SLNKA (Ak vaše aktuálne narodeniny pripadli na nedeľu)

Rok obrodenia života aj osobnosti. Prídu nové podnety , otvoria sa nové príležitosti a udejú sa podstatné pozitívne životné zmeny. Inšpirácie nájdete na každom kroku a nápadov bude viac, než dokážete zrealizovať. Všetko, do čoho sa pustíte vám bude prinášať radosť a aj svoje problémy vyriešite vždy veľmi jednoduchým spôsobom. Tento rok bude vhodný na nové veci v živote a podarí sa aj realizácia dlho odkladaných záležitostí, alebo sa vyriešia dlho stagnujúce veci. Energia Slnka vám dodá nielen sebadôveru, ale aj dosť životnej sily, aby ste s ľahkosťou realizovali aj veľké veci, či myšlienky. Budete žiariť a aj v dave ľudí, budete neprehliadnuteľní. Vaša charizma dosiahne svojho maxima a budete prirodzene príťažliví pre ľudí. Vy sami však budete bočiť od každého kto by s vami chcel hovoriť na smutné, či vážne a obmedzujúce témy. Naopak budú vás baviť rozhovory plné veselých a inšpiratívnych noviniek. Métou tohto roku bude totiž naplniť si svoje veľké sny. A podvedome vás to bude tlačiť k sebazdokonaľovaniu, lebo budete cítiť, že veľké sny sa plnia len ,,veľkým ľuďom“. Dáte si záležať nielen na svojom zjave a vystupovaní, ale aj prístupe k ľuďom. Prejaví sa aj potreba vznešenej lásky s hlbokým putom a do niekoho, alebo do niečoho sa silno zamilujete trvalou láskou. Pozor si dávajte najmä na to, aby ste sa nezamilovali sami do seba a svojho ega, lebo v tomto roku narastie nielen vaše sebavedomie, ale aj obdiv k sebe samému, ako k pánovi svojho vlastného života. 

Klienti nám ďakujú