Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

Panteón našich ochranných duchov

Panteón našich ochranných duchov

PANTEÓN NAŠICH OCHRANNÝCH DUCHOV! SPOZNAJTE SKUTOČNE VEĽMI VYSOKÚ MÁGIU!

Vystrašili vás slová duch a mágia? Nemusíte sa ničoho báť! Odmyslite si výmysly filmových režisérov, aj výmysly dogmatických náboženských fanatikov a uvidíte svet tak, ako ste ho nevideli. Krásny a plný možností. 

Hoci fyzickými limitmi vidíme a počujeme menej než 5% skutočnej reality, všetci máme schopnosť naladiť sa na oveľa viac. Tak dokážeme zachytiť aj oveľa jemnejšie energie, ...tie zdanlivo z iného sveta, ktorý je však v skutočnosti stále ten náš. 

DUCHOVIA, SPIRITUÁLNI PATRÓNI, DUCHOVNÍ SPRIEVODCOVIA

Pohybujú sa medzi nami, niekedy na nás vplývajú v dobrom, inokedy opačne, no žijú tu s nami v rovnakom vesmíre ako my a sú jeho súčasťou. Jednoducho všetci sme jeho obyvatelia a podaktorí z nás majú záujem a schopnosť, prenikať za ,,závoj“ energetických bariér a spájať s bytosťami, ktoré z nášho spektra reality fyzickými očami nevidíme.  

Áno, reč je o duchoch a bytostiach bez fyzického tela, ktoré ale majú svoje vlastné vedomie,...a povedzme si to na rovinu, aj povahu a charakter. Takže tiež majú svoje potreby a svoje vlastné záujmy, i keď sú odlišné od tých, ktoré máme my, v našich smrteľných telách. Špeciálne postavenie v tomto ,,neviditeľnom svete“ majú spirituálni patróni. To sú duchovia, ktorý plnia určitú úlohu a jej náplň ovplyvňuje aj náš hmotný svet. 

My vám teraz predstavíme tých našich, s ktorými máme uzavretú čarodejnícku dohodu. Práve to je znakom Vysokej mágie, schopnosť spolupracovať s bytosťami. Prízvukujem slovo ,,spolupracovať“, nie im rozkazovať. Rozkázať sa nedá ani ľuďom a už vôbec nie duchovne alebo energeticky vyspelejším bytostiam. V tom je rozdiel medzi hlupákom čo pokúša šťastie mágiou a skutočným mágom, ktorý vie, čo robí. 

TOTO SÚ NAŠI ÚŽASNÍ A SKVELÍ PATRÓNI

Nebeská bojovníčka Santa Barbara

Je našou hlavnou patrónkou a preto celá Santéria Sonii Guerrery stojí na cnostiach, ktoré reprezentuje Santa Barbara. Santa Barbara nie je tá istá bytosť, ktorú poznajú katolíci pod menom Svätá Barbora. Hoci v jej opise splietli dokopy histórie a osudy dvoch alebo viacero odlišných postáv, pri kontakte s duchom skutočnej Santa Barbary, si budete okamžite na istom, že podoba v akej ju vykreslili katolíci, sa jej nepodobá. Skutočne ide o hrdú barbarskú bojovníčku, ktorá si vyžaduje rešpekt. My jej u nás v Santérii priateľsky hovoríme ,,riaditeľka“. Jej doménou je bojovať a víťaziť, no nie bezhlavo, ale s využitím taktiky, stratégie a správnych znalostí.  Aj preto jej najbližší božský ekvivalent je staroveká bohyňa boja a vzdelanosti, Aténa. 

Patrón čarodejníkov, Cyprián ,,Mág“

Cyprián je veľmi vzdelaný a neskutočne múdry, preto mu u nás v Santérii priateľsky hovoríme ,,mudrc“, alebo ,,profesor“. Za života pochádzal z bohatého rodu a preto mal prístup k tým najlepším školám, kde získal bohaté znalosti o hermetizme, okultizme, astronómii, a všetky patrične využil. Stal sa najmocnejším mágom aký kedy kráčal po tejto zemi. Skrotil všetkých démonov, dominoval všetky bytosti. Jeho vedomie je tak silné, že mu dáva absolútnu dominanciu nad bytosťami nehmotného sveta, všetci duchovia, ako aj dobré či zlé bytosti vždy neodkladne vyplnia všetky jeho príkazy a nariadenia. Dokáže iné bytosti zapriahnuť do práce na Vašom prianí, zavolať ich do ,,služby", či odvolať a vyhnať v prípade exorcizmu. Väčšinou si nechá platiť za svoju službu tou Vašou službou a budete musieť aj Vy niečo urobiť pre neho. Jeho najbližší božský ekvivalent je staroveký boh Poseidon. 

Pán bohatstva a patrón peňazí, Don Dinero

Tak pri tomto duchovi nám všetkým svietia oči radosťou a na tvárach sa nám objavujú široké úsmevy. Nie len, že je tento duch ten najväčší ,,partyman“ akého poznáme, ale ešte je aj skvelý kamarát.   Nikdy by sme si neboli mysleli, že sa dá s duchom, ktorý je zároveň aj spirituálny patrón zažiť toľko zábavy a smiechu. U nás v Santérii mu kamarátsky hovoríme ,,feši“, pretože ide skutočne o toho najväčšieho krásavca spomedzi všetkých mužských duchov (a on sa tým vôbec netají). Don Dinero je veľmi šarmantný, zábavný a vtipný, no ak nemáte jasno v tom kým ste a čo chcete, ľahko vás dopletie. Tým skúša vaše ľudské vlastnosti, aby blahobyt, hojnosť, či príležitosť ktorú donesie nepadla do nepravých rúk. Nejde však len o hmotné bohatstvo, ale aj to nehmotné, čiže o všetko, čo má veľkú cenu. Don Dinero je veľmi priateľský a dobrosrdečný duch, ozajstný radca, i keď občas býva vzťahovačný a rád podpichuje, no nikdy neváha prísť, keď potrebujete pomoc s dôležitým rozhodnutím, či premyslením svojich životných plánov. Jeho najbližší božský ekvivalent je staroveký boh Apolón. 

Patrónka mysle a tajných prianí, náčelníčka Maria Lionza

Maria Lionza, je španielske meno indiánskej náčelníčky Yari Nívar, ktorá je známa ako nebeská vojvodkyňa, veliteľka 40-tich légií, 10-tisíc duchov. Skutočne je bleskovo rýchla pri plnení žiadostí. Častokrát sa objaví ešte skôr, než si ju stihnete privolať na pomoc.  No aby ste si jej pomoc aj naozaj zaslúžili, musíte byť odvážny človek dobrej duše. Častokrát pred vás postaví najskôr životnú skúšku, a prinúti vás pozrieť sa až na dno svojej vlastnej duše, aby videla ako sa postavíte k svojím slabostiam a až potom vám poskytne svoju pomoc. Ako každá žena, aj Lionza je nevyspytateľná. Niekedy je milá, veselá až priam koketná a úplne vám domotá hlavu, že ju z nej nebude vedieť ani na sekundu vypustiť. A inokedy je príliš hrdá a vznešená, než aby ste sa odvážili k nej pristúpiť inak, ako so sklonenou hlavou. Lionza je hrdá bojovníčka s divokosťou šelmy a zároveň tajomná čarodejka s prenikavými očami múdreho hada. Privoláva sa v otázkach lásky aj pomsty. Jej najbližší božský ekvivalent je staroveká bohyňa Artemis.  

Patrónka premeny a obrodenia, Santa Muerte

Asi najobávanejšia a najmenej pochopená bytosť z nášho panteónu, Najsvätejšia Smrť. Ľudia si ju pod nánosom proti-pohanského ťaženia spájajú s umieraním a stratou, milovaných osôb. Avšak je treba vedieť, že Santa Muerte, (radšej však má oslovenie ,,Katrin“) život nikomu neberie. Pomáha duši prejsť do inej sféry, len ak je telo natoľko zničené, že nie je možné aby ho duša naďalej obývala. Ako verná spoločníčka nás privádza v deň nášho narodenia na tento svet a v momente smrti, vyprevádza na ,,onen“ svet. Santa Muerte je teda patrónka, ktorá nás sprevádza na ,,hlavných križovatkách osudu“, kedy musíme niečo staré opustiť, aby sme mohli začať niečo nové. Je to mesačná bohyňa, ktorá pod rúškou noci zahalená plášťom hojí naše boľavé rany. Nerobí rozdiely medzi ľuďmi, a ani medzi inými tvormi. V jej očiach sme si všetci rovní. Jej najbližší božský ekvivalent je prastará bohyňa Zeme Gaia. 

Zázračný lekár, patrón zdravia,  doktor Gregorio Hernadez

Slovo ,,zázračný“ je v prípade tohto ducha skutočne viac než na mieste. Vďaka ,,neviditeľným“ zásahom doktora Gregoria Hernandeza sa udialo nielen nespočetne veľa zázračných uzdravení, ale aj nečakaných prebudení z hlbokej kómy. Každý z uzdravených pacientov hlásil, že sa mu prisnil fúzatý pán v bielom plášti, ktorý sa predstavil ako doktor Hernandez. Zázraky to boli tak veľké a svedectvá tak presvedčivé, že dokonca prebieha jeho kanonizácia do katolíckeho panteónu. No tak či ona, ľudový svätec nepotrebuje byť katolíckym svätým, aby mohol konať veľké zázraky. A vy nemusíte byť ,,veriacim“, aby ste si o takýto zázrak mohli požiadať.  Gregorio bol duchovne založený človek, oddaný svojim ideálom a takým ostal aj po smrti. Často pripomína, že kariéra naplní život, ale poslanie večnosť. 

Legendárny šaman ,,el brujo“ Don Nicanor Ochoa

,,Niko“, ako mu u nás v Santérii kamarátsky hovoríme, bol za života výnimočným zaklínačom, liečiteľom, šamanom a znalcom tajomstva bylín, ale aj znalcom žien. Je o ňom známe, že okrem manželky mal šesť   mileniek a všetkých týchto jeho sedem žien sa zhodne volalo Mária. S každou z nich mal deti, ktoré sa vydali na cestu čarodejníctva a preto ešte aj v dnešnej dobe nesú jeho odkaz. Nikanor je známy tým, že tak ako za života bol pripravený pomáhať aj 24 hodín v kuse, tak aj teraz z duchovného sveta zasahuje v 24hodinových periódach. Jeho príchod sprevádza vôňa tabaku a kávy, a tiché pískanie veselej melódie. Niko miluje zvieratá a preto sa nečudujte, že sa budú u vás všelijaké zvieratká zbiehať vždy, keď si privoláte Nikanora na pomoc. 

Ty si patróna nevyberáš, patrón si vyberie teba 

A sme na konci nášho ,,zoznamu“. Snáď sa nám podarilo priblížiť vám ,,ľudskú“ tvár duchov ktorí nám pomáhajú riešiť problémy našich klientov. Ako sa s týmito duchmi dohovárame? No predsa pomocou magických rituálov a spirituálnych techník. Chcete sa to tiež naučiť? Dvere máte otvorené. Pamätajte si však, že patróni si nevyberú na spoluprácu ,,pripravených“ ľudí, ale ,,pripravia“ si vybraných ľudí. Nemôžete si sami vybrať, kto bude pri vás stáť. Ten ,,vzťah“ vzniká na základe podobnosti medzi vami a patrónom. A tá podobnosť sa potom časom ďalej prehlbuje. Je to predsa úplne bežné aj medzi ľuďmi, že preberáte vlastnosti, spôsob reči, či gestikuláciu kamaráta s ktorým ste v dennom v kontakte. 

Klienti nám ďakujú