Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

Svätojánska noc, magickú má moc

Svätojánska noc, magickú má moc

Najmagickejší deň v roku je 24.6. To je dátum, ktorý nenechá chladným ani jedného čarodejníka, nehovoriac o tom, že sa jedná o sviatok slnka a ohňové rituály.  V tento čas sa vykonávajú nielen tie najmocnejšie čarodejnícke rituály na lásku, či peniaze, ale množstvo obradov, ktorými čarodejnícke kulty prijímajú nových členov do svojich radov. 

Svätojánska noc je jedným z dvoch magických dátumov, kedy sa otvára energetická brána, ktorá prepojí nehmotný svet duchov s tým naším hmotným svetom. Vládcom letnej brány je Ján pán peňazí (Don Juan Del Dinero), známy z iných kultúr a dávnejších čias aj pod menom Jupiter, Ius Piter, Iano, Juno, Iusnon, Diano.

Sila Svätojánskych ohňov

Hlavnými znakmi Svätojánskych rituálov sú vatry, pochodne, jednoducho ohne každého druhu, pretože sa oslavuje sila Slnka a jeho spojenie s matkou Zemou. Preto je to oslava sily, života, plodnosti a prosperity. Životodarnú a očistnú silu ohňa poznali už pravekí lovci a preto je tento magický sviatok ak iste jeden z najstarších na zemi, ak nie, úplne ten najstarší. Z toho vyplýva aj jeho výnimočnosť a význam pre každého, kto sa zaoberá mágiou a čarodejníctvom.  Čarodejnice vyťahujú svoje čarodejnícke kotlíky, aby v nich spaľovali magické bylinky, čarodejnícke skupiny zasa vytvárajú magické kruhy pohybom okolo horiacej vatry. Iné ezoterické, či duchovné skupiny vychádzajú do ulíc s horiacimi pochodňami, aby priniesli ,,svetlo duše“. A podaktorí odvážlivci skúšajú pôvodne šamanskú praktiku, ktorou je ,,prechádzka“ po žeravých uhlíkoch. Mágovia idú na to trocha modernejším spôsobom a vykonávajú svätojánske obetinové rituály zapaľovaním magických sviec. Bežný človek sa môže tiež zapojiť a ,,nabrať si“ z mocnej pozitívnej energie pre seba zapálením figurálnych sviec napríklad v tvare Eura na financie, v tvare kukurice na prosperitu pre rodinu, v tvare srdca na posilnenie lásky, či v tvare postavy na nájdenie toho ,,pravého“, či ,,pravej“. 

Dni, keď sa otvára brána zázrakov

Brána, ktorá sa na Svätojánsku noc otvára je bránou materializácie. Energia prúdi z kozmu smerom k Zemi a preto majú bylinky magickú moc a zem vydáva svoje poklady. Kdežto naopak zimná energetická brána, ktorá sa otvára v období Vianoc je bránou spiritualizácie. Energia prúdi zo Zeme smerom do Kozmu. Dobrý čarodej vie, kedy je ktorý portál otvorený, kto mu vládne a na akej frekvencii ,,beží“ energia v aktuálnom období a preto vie vyslať svoje kúzla tak, aby boli v súlade s dominujúcimi energiami. Samozrejme, niektoré obdobia sú vhodnejšie na kúzla lásky, iné na finančné rituály a iné povedzme na očistné a liečebné rituály. Neznamená to, že by sa inokedy vykonať nedali, avšak v období, kedy je im naklonená energetická frekvencia idú ľahšie a rýchlejšie. Teraz je ten najlepší čas ,,sadnúť na metlu“ a pridať sa k Svätojánskym oslavám tak, ako to robili naši predkovia už od dávnych čias. 

Klienti nám ďakujú