Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

Zdravie v pohári

Zdravie v pohári

Vyskúšajte skvelé účinky džúsovej terapie!

Leto vrcholí a na pultoch predajní je množstvo skvelého ovocia a zeleniny. Skúste ho použiť ako prostriedok ozdravenie organizmu, posilnenia imunity, či zbavenia sa toxínov a vyskúšajte džúsovú terapiu, známu tiež aj ako džúsovú diétu. 

Aj pôst je terapia

V skutočnosti je pôst najstaršou terapiou na svete a používajú ju dokonca aj zvieratá. Keď zviera ochorie, prestáva jesť a začne až sa opäť obnovia jeho sily, pretože pôst spúšťa obranné mechanizmy tela a to zasa spustí samoliečebný proces. Organizmus totiž počas pôstu spúšťa proces autolýzy, počas ktorého spotrebúva vlastné nepotrebné tkanivá a začne tými chorými a poškodenými.  Toto využíval aj človek, kým sa nezmenil na Homo gaučus televízus a nespohodlnel do tej miery, že bez neustáleho pojedania čohosi ani nedokáže žiť. 

Džúsový pôst

Tento pôst je miernejšou variantou úplného pôstu, nakoľko telo dostáva svoj prídel vitamínov, minerálov a enzýmov. Počas niekoľkých dní môžete prijímať iba zriedené ovocné šťavy, zeleninové šťavy, zeleninové vývary a bylinkové čaje. Džúsový pôst má regeneračné účinky na organizmus, podporuje tvorbu hormónov,  napomáha omladeniu tela, upravuje metabolizmus a vylučovanie odpadových látok, podporuje znižovanie hmotnosti, zmierňuje príznaky chronických aj civilizačných chorôb. Pamätajte však, že džúsová diéta znamená zvýšený príjem tekutín a tie sa budú vylučovať nielen močom, ale aj pokožkou. Napriek tomu nie je potrebné voliť nijaký obmedzujúci denný režim čo sa týka aktivít, či fyzickej záťaže. Ba priam naopak, pretože fyzický pohyb podporuje činnosť čriev a celkovo napomáha vylučovaniu škodlivých látok z tela. Odporúča sa teda aj počas pôstu vykonávať aspoň ľahšie fyzické cvičenia pretože bez príjmu potravy sa črevá prestanú pohybovať a bude veľmi obtiažne sa zbavovať toxických látok z tela.  

Ako dlho má pôst trvať? 

V domácich podmienkach a bez dohľadu odborníka sa odporúča nepresiahnuť hranicu 10-tich dní. To súčasne považujte za hornú hranicu. Na začiatok odporúčame radšej kratšie a častejšie pôsty. Napríklad 1-3 dni pôstu raz za 7 – 14 dní. Pokiaľ si zvyknete na pravidelnosti, výsledky sa rýchlo objavia. 

Celkový objem štiav a a vývarov by nemal presiahnuť 2 litre na deň, ale ani klesnúť pod liter. Samozrejme v prípade smädu je treba piť vodu. Šťavy a vývary sú miesto potravy. V prípade ozajstnej psychickej krízy si spravte malý miešaný šalát a pokračujte v pôste. Nezabudnite, že pričasté konzumovanie šalátov už nie je žiaden pôst, ale diéta. 

Nekupujte džúsy, vyrobte si ich

Ak má terapia fungovať, musíte používať skutočné džúsy. Avšak tie , ktoré sú v ponuke obchodného reťazca sú malinovky plné cukru vyrobené zo sirupov, ovocných pretlakov a len minimálneho množstva skutočného ovocia. Vy potrebujete ozajstnú ovocnú šťavu. To je to, čomu tu vravíme džús. 

  • Džús je ovocná, či zeleninová šťava bez vlákniny. Čiže nápoj z odšťaveného ovocia, prípadne zeleniny.

  • Smoothie je rozmixované ovocie, prípadne zelenina. Čiže nápoj s vlákninou, či skôr tekuté jedlo.

Za džúsový pôst sa pokladá iba čisto príjem ovocných a zeleninových štiav a prípadne vývarov a čajov, napríklad teplého mätového, či harmančekového čaju. 

Všetky šťavy vždy zrieďte s vodou v pomere 1:1

CITRÓNOVÁ ŠŤAVA

Očisťuje organizmus, podporuje imunitu, zabraňuje rozvoju vírusových ochorení

POMARANČOVÁ ŠŤAVA

Vyrovnáva PH organizmu, odstraňuje prekyslenie tela

GREPOVÁ ŠŤAVA

Podporuje trávenie, odvádza z tela nevyužité minerály

ANANÁSOVÁ ŠŤAVA

Pôsobí protizápalovo, podporuje trávenie

JABLKOVÁ ŠŤAVA

Podporuje pohyb čriev, ničí baktérie a znižuje cholesterol

HRUŠKOVÁ  ŠŤAVA

Pomáha pri liečbe žlčníkových kameňov a ochorení žlčníka

MRKVOVÁ ŠŤAVA

Vyrovnáva PH organizmu, prečisťuje pleť

KAPUSTOVÁ  ŠŤAVA

Pomáha pri liečbe žalúdočného kataru a žalúdočných vredoch

CVIKLOVÁ  ŠŤAVA

Odstraňuje hypertenziu, pôsobí preventívne proti srdcovým a mozgovým príhodám, napomáha tvorbe červených krviniek, pôsobí proti kôrnateniu tepien, zlepšuje zrak

ZELEROVÁ  ŠŤAVA

Má protirakovinový účinok, odstraňuje toxíny z tela, znižuje hladinu cholesterolu, , zlepšuje cirkuláciu krvi, znižuje krvný tlak,  rozkladá ľadvinové kamene, reguluje hormóny, znižuje apetít

Kombinácie štiav a ich účinky

Tieto šťavy užívajte najlepšie na lačno, hneď ráno. Dôležitá je pravidelnosť a výdrž, aspoň 3 mesiace. Nemusíte ich piť každá ráno, avšak aspoň 3x do týždňa, ak si prajete zjavný výsledok celej procedúry. Najesť sa môžete až hodinu, po požití týchto liečivých nápojov.

Prvý elixír - šťava:  1 cvikla, 2 mrkvy,  1 jablko

Odstraňuje z organizmu škodlivé látky, posilňuje imunitný systém, zabraňuje rozvoju rakovinových buniek, posiluje pečeň, obličky a pankreas, zmierňuje príznaky alergií a sennej nádchy

Druhý elixír - šťava:  1 zemiak, 1 zeler,  2 rajčiny, 1 mrkva

Má protirakovinový účinok, odstraňuje toxíny z tela, zmierňuje zápalové procesy, znižuje horúčku, znižuje krvný tlak, posiluje zrak, pečeň aj ľadviny, odstraňuje bolesti svalov

Tretí elixír - vývar:  30 cesnakových strúčikov, 5 nakrájaných citrónov

Všetko zmixovať v mixéry, zaliať 1 litrom vody a nechať zovrieť. Potom scediť do nádoby a uchovávať v chlade. Piť  jeden malý štamperlík denne po dobu 3 týždňov. Potom si dať pauzu. Tento elixír pôsobí proti vápenateniu tepien, takže odstraňuje všetky zdravotné problémy s tým spojené, od vysokého tlaku, cez slabnutie sluchu a horšenie zraku , pichanie v srdci , či v hlave. Mnohým ľuďom sa táto kúra osvedčila aj pri liečbe paradentózy pretože cesnak je prírodné antibiotikum. 

Klienti nám ďakujú