Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

Zmeňte to!

Zmeňte to!

PRIČASTO SA OCITÁTE V NEPRIAZNIVÝCH SITUÁCIÁCH?  CHCE TO ZMENU!

Opakujete rovnaké chyby? Alebo sa ocitáte vždy v rovnakom type vzťahu? CHCE TO ZMENU! Bojujete s veternými mlynmi a nedokážete zvrátiť blížiacu sa hrozbu? CHCE TO ZMENU! 

Nech už sa Vám deje čokoľvek, nie vždy je na vine kliatba, či karma. Väčšinu opakujúcich sa problémov spôsobujú naše zautomatizované reakcie a návyky. Preto sa musíme naučiť v daných situáciách zachovať inak. Nejde však len o zmenu pohľadu, či zmenu postoja, ale o zmenu zažitého správania. 

Chce to motiváciu a vytrvalosť. Nasmerovať myseľ aj emócie jedným spoločným smerom a zmeniť situáciu. Presne tak, ako čarodejníci pri magickom rituály. 

                                    Pozor na nich!
                       Otakar a Emília v našej hlave.

V našom mozgu schovávame dve samostatné osobnosti. Prvá je emocionálna, inštinktívna a vníma najmä prítomnosť. Druhá je racionálna, analytická a konštruuje budúcnosť. Avšak ak sa tieto dve osobnosti nezladia, žiadna zmena nenastane, pretože emočná zložka dodáva energiu, motiváciu a výdrž, a racionálna zložka dodá správny plán a udrží nás na správnej ceste k cieľu. Preto treba poznať správne spôsoby ako tieto dve samostatné osobnosti dať do pohybu v rovnaký čas a prinútiť ich k spolupráci. Inak sa budú vzájomne sabotovať. 

To sú tie známe dialógy medzi hlavou a srdcom, keď sa pokúšate správne sa rozhodnúť v životne dôležitých veciach

Toto je zároveň aj jedna z najzložitejších úloh pri magických úkonoch, pretože mať magický zámer znamená zladiť a nasmerovať práve tieto dve časti osobnosti. Na roztržke ,,Otakara a Emílie“, respektíve rozumu a srdca, totiž pohorí aj tá najsilnejšia mágia. 

NEHRABTE SA V PROBLÉMOCH!

Väčšina ľudí je naučená riešiť problémy ich rozpitvávaním a hrabaním sa v nich. To podporuje nárast pocitu beznádeje a zúfalstva. A aby sa tohto pocitu zbavili,  potrebujú určiť vinníka. To však ešte nikdy žiaden problém nevyriešilo. Na tomto systéme stroskotáva množstvo terapií, od tej oficiálnej medicínskej až po všetky tie ezoterické ,, odblokovávačky“ čo sa hrabú v emóciách.  Ale ani racionalizovanie našich problémov nám nijako nepomôže ich vyriešiť. Vedieť prečo niečo robíme zle, nás ešte nenaučí, ako to urobiť dobre. 

Hľadanie svetlých chvíľ.
Je to zvláštne, ako sú ľudia zaujatí voči dobru a považujú zlo za silnejšie.

Sme naučení dokola analyzovať problémy a úplne ignorovať úspechy. Vždy sa veľmi dlho zaoberáme negatívnymi zážitkami, ale nikdy pozitívnymi. To platí aj v medziľudských vzťahoch. Vždy dávame väčšiu váhu negatívnym hodnoteniam osoby než pozitívnym. Racionálne neustále hľadáme prekážky a problémy, až celkom zlikvidujeme chuť a silu k zmene. 

Ak chceme niečo zmeniť, je zbytočné pátrať po príčine problému.

Vedieť, čo je zle a prečo, ešte neznamená, že sa to zmení. K zmenám treba činy. Je treba vystopovať svetlé momenty a zopakovať ich. Tým zopakovať, myslím naozaj zopakovať. To znamená, urobiť všetko tak isto, ako ste to urobili v ten moment, ktorý dopadol dobre a priniesol pozitívny výsledok. 

To je ten vzorec správania ktorý vytvára zmenu a smeruje Vás k cieľu.
Musíte analyzovať nie tú problémovú situáciu, ale situáciu, kedy bolo všetko v poriadku.

Aké v nej boli okolnosti, ako Ste sa v nej chovali Vy, čo Ste v tej situácii urobili inak? Máte to?! Tak ten vzorec opakujte a opakujte a opakujte až sa z toho stane Váš nový zvyk. Nehľadajte problém, ktorý treba vyriešiť. Hľadajte to skvelé, čo funguje a nasmerujte to všade tam, kde niečo nefunguje. 

Veľké problémy sa riešia malými zmenami

Väčšina ľudí si myslí, že veľké problémy si vyžadujú veľké a komplikované riešenia. Opak je pravdou. Veľký problém treba riešiť malými zmenami. Inak nás paralyzuje a demotivuje jeho rozmer. Zmena prichádza nenápadne, ale vytrvalo. Ak sa vrhnete meniť tú najzatvrdnutejšiu časť osobnosti, či už svojej vlastnej, alebo niekoho iného, stroskotáte. Musíte mať presný plán, zoznam krokov od najľahšieho po najťažší a vytrvalo ich napĺňať. Inak budete doslova mlátiť hlavou proti múru. 

Jednoducho sa začnite riadiť tými situáciami, či vecami, ktoré Vám vychádzajú a kúsok po kúsku prenášajte rovnaký spôsob jednania aj do ostatných oblastí života. Budete úspešní a šťastní.

Ako zistíme, že nastáva zmena?

V prvom rade potrebujete vedieť identifikovať drobné znamenia, že niečo je inak. Nechcieť hneď vidieť extra veľké veci pripomínajúce cieľovú rovinku, ale vedieť identifikovať náznaky, že sa celá záležitosť uberá správnym smerom. Je jedno, či riešite konflikty, krachujúce vzťahy, pracovné záležitosti, alebo či sa snažíte zmeniť seba, prípadne niekoho iného. Nemyslite si, že po pár dňoch snahy získate hneď prvú cenu. Ale nevzdávajte sa predčasne. Pamätajte, že energia a pozitívne emócie sa musia najskôr zbierať a hromadiť. No potom so sebou strhnú LAVÍNU ÚSPECHOV A SPLNENÝCH PRIANÍ. 

Klienti nám ďakujú