Čarodejnícky spolok sme tu s vami už od roku 2010

Škola mágie a obchod
Santeria

6 pravidiel lásky "navždy"

6 pravidiel lásky "navždy"

Vzťah má byť to najbezpečnejšie miesto na svete. To je to miesto, kde má byť v bezpečí Vaša duša. Avšak dlhodobý vzťah si vyžaduje odvahu, optimizmus a vytrvalé úsilie. Prečo? Pretože vzťah je dobrovoľné spojenie dvoch jednotlivcov s vlastnými názormi a hodnotami. V každom páre sú nejaké nezlučiteľné rozdiely a odlišnosti v životnom štýle. Niektoré sa časom stratia, ale niektoré nezmiznú nikdy. Dobrá správa je, že sa nemusíte zhodovať s partnerom v celej životnej filozofii, ale aj napriek tomu môže vaša láska trvať ,,navždy“. 


MY JE VŽDY VIAC NEŽ JA

Základom je prijať toho druhého, ako súčasť seba samého. Ak nedokážete prijať svojho partnera, nebudete schopní mu vyjsť v ústrety, ani robiť kompromisy. Tak budete obaja v neustálom súboji – vy v tlaku zmeniť partnera a on v protitlaku uchrániť si svoju osobnosť. Nesnažte sa presadiť si svoje, ale aktívne bojujte za kompromis. Nebuďte pri rozhodovaní bezohľadní a nerobte svojvoľne rozhodnutia, s ktorými by váš partner nesúhlasil. Vždy hľadajte cestu zhody, variantu ktorá je prijateľná pre oboch. Uprednostňujte MY pred JAVždy sa dá nájsť v požiadavke partnera niečo, čomu môžete vyhovieť. Vaša spokojnosť so vzťahom naozaj úzko závisí aj od partnerovho prežívania. Len sebec dokáže byť šťastný z toho, čo inému spôsobuje negatívne pocity. Ale ak sa budete starať iba o seba a svoje záujmy, budete sa vo vzťahu cítiť opustene, aj keď získate všetko, čo budete chcieť. Vzťah je totiž hlavne o dávaní. Samozrejme....vzájomnom.

Prvé pravidlo:  HOVORTE SPOLU PEKNE

Aj vo vzťahu je základom slušná výchova. K cudzím ľuďom sa snažíme chovať zdvorilo, prečo by to malo byť inak vo vzťahu k človeku, ktorého šťastie závisí na vzájomnej harmónii? Buďte zdvorilí v komunikácii s partnerom. Ak používate kritiku, ste útoční, či sarkastickí, vytvárate negatívny a obviňujúci postoj. Tým sa odpisujete zo srdca svojho partnera, pretože aby sa necítil zranený, bude sa od vás emočne dištancovať. Ani sa nenazdáte a zrazu vás už nebude ľúbiť. Samozrejme vždy budete mať nejaké výhrady k partnerovi, no diskusia má viesť k vyriešeniu problému a nie k tomu ako si poriadne navzájom vynadať. Víťazstvo za cenu poníženia a rozdrtenia vášho partnera je hanba. Ak nedokážete ovládnuť svoju agresivitu, musíte sa naučiť účinné spôsoby udobrovania. Pretože ak neviete harmóniu vo vzťahu udržať, musíte ju aspoň vedieť obnoviť. Začnite s tým, že budete aktívne pracovať na pokusoch o nápravu, no hlavným cieľom nech vám je naučiť sa stočiť kormidlo a dupnúť na brzdu, v prípade že sa konflikt stupňuje. Nikdy nejde o to, začo sa hádate, ale ako sa hádate.  K problémom sa stavajte s humorom a empatiou a s partnerom sa zhovárajte s úctou a sympatiou. 

Druhé pravidlo:  MYSLITE NA SEBA NAVZÁJOM

Myslite na seba často a v dobrom. Nezaoberajte sa myšlienkami na to čo je zlé, alebo na to čo nefunguje, lebo vás zvalcujú negatívne emócie, ktoré kompletne zahltia váš vzťah. Prestanete vnímať pozitíva a nebudete sa vedieť radovať ani z toho, čo je dobré. Tešte sa z úspechov a prestaňte ich považovať za bezvýznamné. Vždy si spomeňte v čom je váš partner výnimočný človek a udržujte k nemu ústretový postoj. Neberte dobré vlastnosti svojho partnera za samozrejmé, dajte pocítiť že si ich ceníte. To čo vy považujete za jeho chyby, môže niekto iný vidieť ako výhody. Kohokoľvek si vpustíte do svojho srdca, vždy mu budú nejaké žiaduce vlastnosti, či zvyky chýbať. Myslite na to, než odkopnete toho, kto je významnou súčasťou vášho života.

Tretie pravidlo:  OPÄTUJTE SI NÁKLONNOSŤ 

Naučte sa opätovať si vzájomné pozitívne prejavy. Buďte k sebe vľúdni. Prejavujte si sympatie, obdiv a uznanie. Nikdy nezabudnite na prejav fyzickej náklonnosti ako je bozk, objatie, či chytenie ruky. Práve toto sú znaky, ktoré vydeľujú pár z masy sivého davu. Je takmer nemožné, aby sa votrel dakto tretí medzi dvoch ľudí, ktorý sú naučení si prejavovať náklonnosť. A nezabúdajte na dva každodenné veľmi dôležité momenty, ktoré naozaj silno zasahujú váš vzťah. Sú nimi lúčenie a zvítanie. Ako sa lúčite a ako sa vítate prezradí koľko túžby k sebe prechovávate. Vždy sa lúčte tak, aby ste partnerovi odovzdali posolstvo ,,budeš mi chýbať, budem na teba myslieť, nech sa ti všetko vydarí, máš moju podporu“. A pri zvítaní nech je jasné, že sa tešíte z návratu partnera do vašej náruče a že jediný pevný bod celého vesmíru je vaše srdce a v ňom miesto pre vášho partnera. Nerobíte to tak? Tak začnite. Pozitívna odozva na seba nenechá dlho čakať. Doslova tým pretvoríte svoj vzťah. A ak ešte pridáte aspoň krátky rozhovor o tom, ako ste prežili deň a prejavíte záujem o partnerove pocity a myšlienky, posilníte tým celkový pocit dôvery a spolupatričnosti.

Štvrté pravidlo:  STOJTE PRI SEBE

Pamätajte na základnú poučku pevných vzťahov – MY JE VŽDY VIAC NEŽ JA.  Akékoľvek rozhodnutie, ktoré obchádza oddanosť k partnerovi je citová zrada a tá kompletne vynuluje dôveru a pocit bezpečia vo vzťahu. Vždy držte stranu partnerovi, ani keby ste neboli presvedčení o jeho pravde. Nikdy sa nepridávajte k protistrane, tým ponížite partnera a všetkým ukážete, že váš vzťah nie je pre vás až tak dôležitý. Nebagatelizujte partnerove pocity a neobchádzajte jeho požiadavky kvôli iným osobám. Nezraďte svoje spoločné sny a ideály ktorým v rámci vzťahu veríte. Nezabúdajte, že ako partneri ste tu jeden pre druhého a vy dvaja proti celému svetu.

Piate pravidlo:  ZVYKNITE SI NA SPOLOČNÉ CHVÍLE

Mať vzťah znamená  budovať zvyklosti, ktoré utužujú vaše vzájomné spojenie. Ako pár musíte pestovať spoločné zvyky, lebo ako sa vraví, ,,zvyk je železná košeľa“ a v niesť do svojho vzťahu udalosti, na ktoré sa môžete vždy spoľahnúť. Zvyknite si robiť napríklad ,,filmové stredy“, ktoré budete pravidelne tráviť spolu varením a pozeraním filmov, alebo ,,Venušine piatky“, ktoré so železnou pravidelnosťou budete tráviť romanticky v kine alebo v kaviarni. Alebo ,,slnečné nedele“, cez ktoré sa naučíte spolu chodiť na prechádzky a do reštaurácie. Možností je neúrekom, treba sa len niektorej chytiť a spraviť z nej železný zvyk a tento nemeniť, ani keď by sa vám vo vzťahu blýskalo na horšie časy. Práve takýto spoločný zvyk je totiž mostom ponad priepasť a zamedzí vášmu vzájomnému odcudzeniu. A dobrá rada nad zlato: Nikdy nezabudnite na partnerove meniny, narodeniny, výročia, či iné sviatky ako napríklad sviatok zamilovaných, či deň žien. Je jedno, či ich v rámci svojej životnej filozofii schvaľujete alebo nie, ale rozhodne je to deň, o ktorý sa môžete oprieť a priložiť opäť nejaké body na vaše ,,konto lásky“.

Šieste pravidlo:  VÁŽTE SI DOBRÉ VLASTNOSTI SVOJHO PARTNERA

Je jasné, že nie všetky osobnostné rysy svojho partnera milujete, ale pokiaľ chcete mať šťastný vzťah, koncentrujte sa najmä na to, čo si zaslúži obdiv. Rešpekt a úcta! Inak Váš vzťah vyprahne. Pripomínajte si klady svojho partnera najmä vtedy, keď vami budú plieskať o zem jeho nedostatky. Tým zabránite pohŕdaniu a urážkam v prípade konfliktu. Naučte a oceňovať svojho partnera. Utuží to Váš vzťah. V pevnom vzťahu je ľahšie riešiť prípadné ťažké problémy, než v chatrnom, kde každý bráni svoje ,,vlastné územie“.  Všetky problémy v podstate vznikajú z nevypočutých žiadostí k citovému prepojeniu. Preto pozorne počúvajte...

KOMU NA VÁS ZÁLEŽÍ VIAC, NEŽ VÁM DVOM?

Pamätajte, že vzťah je ako riadiť auto. Ide síce aj samé, ale bohvie kam. Aby ste došli šťastne až do cieľa a ešte si cestu aj užili, je treba riadiť cestu po celý čas. Občas dupnúť na brzdu, občas pridať plyn, niekedy zvrtnúť volant, raz navigujete vy, inokedy zasa partner, ale vždy idete spolu, takže strata je vylúčená. Aj keď sa občas uviaznete v blate a do kapoty vám narážajú krúpy, a stierače nestíhajú zmývať dážď, pravidlá v tomto článku vám pomôžu bezpečne vykľučkovať späť na hlavnú cestu. Nezabudnite, že vždy sa dá nájsť spoločné riešenie, vždy sa dá nájsť niečo, v čom si dokážete navzájom urobiť ústupky a vyhovieť jeden druhému. Vtedy sa na vašom semafore lásky opäť rozsvieti zelená a vy sa pohnete spoločne  ďalej.

 

Klienti nám ďakujú